Skocz do zawartości
Forum

Obrzęk limfatyczny po mastektomii


Gość Olga51

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem 4 miesiące po mastektomii i na prawej ręce pojawił się obrzęk limfatyczny. Przedramię widocznie się powiększyło, boję się, że opuchlizna będzie dalej postępować. Czy któraś z Pań była w podobnej sytuacji i chodziła na drenaże limfatyczne? Czy możecie polecić jakiegoś specjalistę w tej dziedzinie w Łodzi lub okolicach?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o drenaże limfatyczne to polecam Pana Andrzeja Łazickiego, który przyjmuję na ul. Piotrkowskiej. U mnie obrzęk pojawił się dopiero po 2 latach od mastektomii, czym byłam bardzo zaskoczona. Przechodzę właśnie kompleksową terapię u Pana Łazickiego: manualny drenaż limfatyczny, bandażowanie i kompresja. Szczerze powiem, że te zabiegi były dla mnie niezbędne, obrzęk widocznie się zmniejszył.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Wystąpienie obrzęku limfatycznego to jeden z objawów ubocznych terapii nowotworów piersi. Powinna Pani jednak wiedzieć, że istnieją poradnie leczenia obrzęku limfatycznego, gdzie pacjenci mogą otrzymać specjalistyczną pomoc i wszelkie zalecenia, w tym także indywidualnie dostosowane zabiegi fizjoterapeutyczne: leczenie kompresyjne, drenaż limfatyczny, ćwiczenia i indywidualną edukację w zakresie profilaktyki i terapii. Poradnia taka znajduje się na przykład w Centrum Wielospecjalistycznej Opieki Ambulatoryjnej (ul. Orkana 3 w miejscowości Kolonia Wola Zaradzyńska) oraz w Zakładzie Rehabilitacji (ul. Próchnika 51 w Łodzi).

Odnośnik do komentarza

Witam...
Jeżeli chodzi o powikłania mogące powstać przy przeprowadzonej wasektomni to najlepiej rozwiązać to przez przystawienie pijawek ... hirudoterapia...
Proszę sobie poczytać i upewnić się że będzie to dla Pani o wiele lepsza metoda leczenia ...
Oprócz tego wpłynie pozytywnie na Pani inne problemy zdrowotne
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Jasmine1

Jeśli chodzi o obrzęk limfatyczny to ja od wielu lat stosuję aparat do drenażu firmy Adverti z Łodzi. Sprawdza się idealnie. Dodatkowo raz na jakiś czas chodzę na manualny drenaż robiony przez fizjoterapeutę, jednak gdybym nie miała tego aparatu musiałabym korzystać z usług fizjoterapeuty bardzo często...a to by kosztowało...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...