Skocz do zawartości
Forum

Praca na budowie a nadciśnienie


Gość xxx222

Rekomendowane odpowiedzi

czesc. mam 19 lat i podjąłem pracę na budowie na okres 3 miesięcy, bo podem chcę zacząć studia. problem jest w tym że mam nadciśnienie tetnicze . wartości cisnienia w spoczynku to najczęściej ok 140/80 - 150/90 czasem wyższe, czasem niższe zalezy od dnia. czy ciężka praca na budowie ok 9-11h dziennie prze 3 miesiące może wyżądzić jakieś szkody w organiźmie nadciśnieniowca. wiem że to zależy od danego organizmu i każdy reaguje inaczej , ale pytam tak teoretycznie. dodam że często odczuwam ucisk w głowie ale nie wiem czy jest spowodowany nadcisnieniem. nie biore narazie leków. mam zastosowaną diete bez soli tłuszczów choć nie zabardzo jej przestrzegam. z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza

to zacznij przestrzegać tej diety bo to ważne chyba że chcesz mieć zawał albo wylew w wieku 20 kilku lat. moim zdaniem to kiepski pomył. Od wysiłku ciśnienie wzrasta więc bedziesz musiał naprawde uważać,może warto iść do lekarza i powiedzieć mu o tym co zamierzasz. Niech przypisze Ci jakieś leki choćby doraźne

Odnośnik do komentarza

Witam!
Podane przez Pana wartości ciśnienia rzeczywiście wskazują na nadciśnienie. Zdecydowanie powinien się Pan zatem skonsultować z lekarzem kardiologiem. Tym bardziej, że w Pana wieku nadciśnienie najczęściej ma charakter wtórny do innych schorzeń. Wskazana jest zatem dokładniejsza diagnostyka. Do czasu wyjaśnienia przyczyny nadciśnienia zdecydowanie proszę dbać o dietę!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...