Skocz do zawartości
Forum

Drożdżyca penisa przy zapaleniu gruczołów potowych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem (w sumie teraz już dwa...) dermatologiczny a mianowicie: od sporego czasu zmagam się z zapaleniem gruczołów potowych (wredna choroba) i biorę ciągle antybiotyki (przeważnie augmentin lub tetralysal) przez co (podobno przez owe antybiotyki) mój penis zaczął robić się mocno czerwony i mieć białawe plamki. Pani dermatolog stwierdziła drożdżyce prącia po czym przepisała mi: clotrimazolum do smarowania rano, flumycon 200mg 1 tabletka co 24h i pimafucort do smarowania na noc. Flumyconu dostałem 24 tabletki, pimafucortu 2 tubki a clotrimazolum jest bez recepty, więc do oporu. Niestety to wszystko nie pomogło, w dodatku teraz mój penis zaczął gubić "skórę" jak wąż i boli (wcześniej tego nie było...). Pytanie co teraz, czy dostanę coś silniejszego, a jeśli tak to co? Czy może zostaną zwiększone dawki? A może pani dermatolog źle zdiagnozowała chorobę?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Pana objawy oraz stosowana aktualnie antybiotykoterapia wskazują, że najbardziej prawdopodobną przyczyną Pana objawów jest grzybica. Napisałam prawdopodobną, ponieważ nie ma takiej możliwości, bym potwierdziła to w ramach porady internetowej. Proszę zatem zaufać Pani doktor oraz udać się na ponowną konsultację. Jeśli bowiem stosowane przez Pana leki przeciwgrzybicze nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, najprawdopodobniej wskazana będzie modyfikacja terapii. Tak naprawdę każde leki będą znacznie bardziej skuteczne już po zakończeniu antybiotykoterapii.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...