Skocz do zawartości
Forum

Niedosłuch obuuszny


Gość agat_t

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam informacji czy w salonach protetycznych można wykonać badanie słuchu?? i czy od razu mogę tam dobrać aparat. mój tata pilnie potrzebuje aparatu, ma problemy ze słuchem, na wizytę u laryngologa już go zapisałam, aczkolwiek, chciałam jeszcze dotrzeć do jakiegoś dobrego protetyka.Martwi mnie ze problem z niedosłuchem moze byc obuuszny. Co wtedy? dwa aparaty?? Az się boje jakie to mogą być koszty!!!!!
Jeśli ktoś dysponuje informacja na ten temat będę wdzięczna.

Odnośnik do komentarza

Witam!
W większości salonów protetycznych jak najbardziej można także wykonać badanie słuchu. Na podstawie wyniku badania protetyk oczywiście dobierze właściwy aparat. O koszty nie powinna się Pani martwić, ponieważ aparaty słuchowe są refundowane przez NFZ. Stopień refundacji wynosi od 70 do 100%. Warto pamiętać, że dofinansowanie przyznawane jest raz na 5 lat. W celu uzyskania dofinansowania należy:
- uzyskać skierowanie do specjalisty otolaryngologa od lekarza rodzinnego,
- uzyskać wniosek na aparat słuchowy od specjalisty otolaryngologa,
- wysłać wniosek do oddziału NFZ wniosek wraz z wynikiem badania słuchu,
- po otrzymaniu pocztą wniosku z przyznanym dofinansowaniem należy udać się do firmy oferującej aparaty słuchowe (która ma umowę z NFZ) w celu realizacji.

Odnośnik do komentarza

Wiem, że wątek jest nieaktualny, aczkolwiek może komuś (zwłaszcza z okolic) Wrocławia się przyda. Owszem, w większości salonów można wykonać bardzo szczegółowe badanie słuchu aczkolwiek polecam wybrać się do specjalistycznej klinik - dzięki temu mamy gwarancję, że będziemy bardzo dokładnie zbadani, za pomocą najnowocześniejszego sprzętu.
Może się okazać że bardziej odpowiednim rozwiązaniem będzie implant słuchowy (przy baraku słuchu lub w bardzo istotnych ubytkach).

Odnośnik do komentarza

Polecam wykonanie badania słuchu w Geers https://www.geers.pl

Jest tam mozliwość wykonania badania za darmo, tylko trzeba się wczesniej zapisac. Obecnie mają swoje salony w praktycznie każdym mniejszym oraz większym mieście w Polsce.Na ich stronie www jest wprawdzie mozliwośc wykonania sobie badania online, musisz jednak wziąć pod uwage to,ze takie badanie nie będzie dokładne i jedynie audiogram pokaże jak wyglada sprawa ze słuchem.

Co do aparatow to obecnie nowoczesne aparaty są praktycznie niewidoczne.

Odnośnik do komentarza

Wykonanie badania obecnie jest bezplatne w większości gabinetów badania sluchu. Jest rowniż możliwość zapisania sie na badanie na nfz wymagane jest jednak w tej sytuacji skierowanie, z tego co wiem to bez skierowania nie ma takiej możliwości, bo badanie powinno być poprzedzone konsultacją z lekarzem laryngologiem.

Ze swojej strony polecam aparaty od Bernafon: https://www.bernafon.pl/ Aktuanie są to jedne z bardziej zaawansowanych aparatów słuchowych. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...