Forum Zdrowie

Bulgotanie w brzuchu

~Egz

~Egz

Od jakiegoś czasu cierpię na dziwną przypadłość - czuję i słyszę coś na kształt bulgotania, przelewania się pod lewym żebrem. Nie towarzyszy temu żaden ból, jest to jednak dosyć uciążliwe, ponieważ najczęściej pojawia się nocą, kiedy próbuję zasnąć. Wtedy z każdym oddechem coś właśnie mi się... przelewa? Strzela? Dzieje się tak także wtedy, kiedy nacisnę to miejsce. To mnie bardzo rozprasza i nie pozwala zasnąć, kręcę się z boku na bok, zwykle ustępuje po położeniu się na brzuchu, ale też nie zawsze. Dodam, że nie towarzyszą mi żadne problemy z wypróżnianiem - czasem stolec jest luźniejszy, czasem chodzę do tej toalety częściej (zwykle po wypiciu kawy), ale jest to sporadyczne. Co to może być?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Tabakiera

~Tabakiera

po kawie każdy chodzi częściej do toalety. A to przelewanie może być wynikiem złej diety? Jesz tuż przed snem? Albo jesz coś ciężkostrawnego?

~Egz

~Egz

No właśnie nie jem. A jeżeli jem, to jakąś lekką kanapeczkę z szynką czy coś w tym stylu. To bulgotanie zauważyłam także wtedy, kiedy jestem głodna... I nie ma to nic wspólnego z burczeniem w brzuchu

~Nefrete

~Nefrete

ja mam podobnie tylko że ja niestety cierpię na nadwrażliwe jelita i też właśnie często mam takie bulgotanie w brzuchu. Może spradź czy ty tego nie masz

~Egz

~Egz

Też właśnie o tym myślałam. Chyba będę musiała udać się do lekarza.

~Nefrete

~Nefrete

Współczuje, jeśli się okaże że to masz...ja mm przez to sporo problemów