Skocz do zawartości
Forum

Kardiomiopatia i podwójna droga odpływu z prawej komory u płodu


Gość au...ek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem w 29 tyg.ciazy . Tydzien temu na badaniu usg 4d wykryto u mojego malenstwa nieprawidlowosci w budowie serduszka. Skierowano mnie na szczegolowa diagnostyke i po wykonaniu echa serca plodu okazalo sie ze ma przerost miesnia sercowego obu komor,HA/CA=47% - znaczna kardiomegalia, okolobloniasty VSd o srednicy 0,5 cm z przeciekiem dwukierunkowym, oba naczynia wychodza z prawej komory jak w DORV. Zlozona wada aortalna MFV= 1,2m/s. AI III st. Ponad to przeplyw przez PA,MV i TV prawidlowe. Otwor owalny drozny prawidlowy,bez plynu w worku osierdziowym,rytm zatokowy miarowy. Wnioski: kardiomiopatia, podwojna droga odplywu z prawej komory,okolobloniasty ubytek miedzykomorowy, zlozona wada. I niestety calosc obrazu klinicznego przemawia za zlym rokowaniem :( Jestem zalamana, to moje pierwsze dziecko... Lekarze nie dali mi nadziei na jego zycie... Za 3 tyg mam kontrolne echo serca plodu i jesli maluch bedzie nadal zyl beda rozwazac jakies rozwiazania... I oczywiscie wszystko zalezy od tego czy wada bedzie sie poglebiac bo na ten moment nie maja punktu odniesienia. Moj lekarz prowadzacy do tej pory twierdzil ze wszystko jest dobrze, a tu jedna wizyta u innego lekarza i taki cios :( Nie wiem co robic, bezustannie sie martwie kazdym brakiem ruchu dziecka... Prosze mi powiedziec czy sa jakies metody kardiochirurgiczne korygujace tego typu zlozone wady serca?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...