Skocz do zawartości
Forum

Narkoza podczas laparoskopii


Gość przerazona92

Rekomendowane odpowiedzi

Gość przerazona92

Prosze o odpowiedz, czy jak w wieku 2 lat mialam podawana narkoze i wszystko bylo ok - wybudzono mnie, to czy teraz, w wieku 20 lat (czeka mnie laparoskopia) jest szansa, ze sie nie obudze? Czy wszystkie narkozy maja ten sam sklad wiec pod tym wzgledem zapadniecie w spiaczke czy cos takiego mi nie grozi? Panicznie boje sie narkozy, nie wiem jak mam sobie z tym poradzic... Boje sie, ze juz sie nie obudze...

Odnośnik do komentarza

Witam!
Odpowiadając na Pani pytania:
- każde znieczulenie ogólne wiąże się z ryzykiem wystąpienia powikłań,
- fakt, że już raz miała Pani znieczulenie ogólne rzeczywiście znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań,
- leki stosowane do znieczulenia ogólnego dobierane są indywidualnie dla pacjenta i jest ich dość szeroki wachlarz,
- ryzyko wystąpienia tak poważnych powikłań, które mogłyby prowadzić do śpiączki jest znikome.
To zdecydowanie naturalne, że czuje Pani lęk przed zabiegiem operacyjnym. Wydaje mi się jednak, że szczera rozmowa z lekarzem anestezjologiem przed zabiegiem zredukuje Pani lęk. Proszę nie bać się i zadać lekarzowi wszystkie pytania, które Panią nurtują. Uzyskanie odpowiedzi bez wątpienia pozytywnie wpłynie na Pani podejście do zabiegu i znieczulenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...