Skocz do zawartości
Forum

Suplement diety


Gość Marcinszh

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcinszh

Witam, chciałbym się zapytać osób znających sie na rzeczy czy opłaca się stosować dla uzupełnienia diety w witaminy, multiwitamine która zawiera cukier i substancje słodzące oraz jest zródłem fenyloalaniny. Skład zalezacanej dzienniej dawki ( 1 tabletka ):
Witamina C 100%, Niacyna 100%, Wit. E 100%, Kwas Pantotenowy 100%, Wit. B2,B1,B6,B12 100%, kwas foliowy 100%, biotyna 100%, zelazo 100%, cynk 75%, miedz 50%, jod 50%, magnez 25%, mangan 25%, selen 18,2% ZDS. Jak widac zawiera sporo witamin i nie małych ilosciach za 6 zł powiedzmy. Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość Tallulah

no dobra ale po co Ci to? jeśli jesz owoce i warzywa to te witaminy naprawde sobie dostarczasz wystarczy zwykly obiad i procenty tych witamin wpadaja a dostarczajac je sobie plus taka silna suplementacja moze Cie wpedzic w hiperwitaminoze. Takie suplementy sa ok dla kogos kto ma kiepskie wyniki niskie wartosci witamin jesli Ty takich nie masz - nie ma potrzeby. Zaufaj naturze i diecie

Odnośnik do komentarza
Gość Marcinszh

Generalnie chodzi mi o to czy supstancje słodzącę ktore sa zawarte w tej multiwitaminie a są to : aspartam. sacharynian sodu są bardziej szkodzące niż korzysci związane z usupełnianiem tych wymienionych wyzej. Dodam ze uzupełnianiam wit. bo mam problemy z tłusta skorą tradzikową oprocz tego biore tran.

Odnośnik do komentarza
Gość Marcinszh

Tallulah własnie o to chodzi ze ja musze uzupełniac czesc witamin bo jak napisalem wyzej mam problemy z tlusta tradzikową skora to niby pomaga zeby hamowało dużą produje tego łojotoku. Nie znam sie aż tak bardziej w ktorych produktach jest tych witamin mi potrzebych sporo dlatego mam zamiar stosowac ta multi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...