Forum Zdrowie

Fałd anodermy i pseudopolipy w odbycie

~an...94

~an...94

Witam
Mam 34 lata. Od 2006 roku choruje na przewlekła szczelinę odbytu.Trzy razy w życiu ( w 2008, 2010.2011) miałam usuwane pseudopolipy w okolic odbytu. Badanie histopatologiczne polypus fibro-epithelialis cutis cum signis inflammations chronicae. Ostatnio miałam badanie rektoskopem. Wynik: Rektoskop wprowadzono do głębokości ok 20 cm. Odbytnica bez zmian patologicznych. W kanale odbytu pojedynczy pseudopolip dł. 3-4 mm, zmiany bliznowate bez aktywnej szczeliny odbytu, fałdy anodermy. Badany odcinek jelita bez patologii. I wszystko byłoby ok. gdyby nie fakt ze doktor najpierw chciał się ze mną umawiać na usuniecie fałd w odbycie a po zastanowieniu stwierdził ze nie będzie popadał w paranoję i że wszystko dobrze. Nie wiem co mam o tym myśleć. Proszę o poradę Anna

Lek. Jacek Ławnicki

Lek. Jacek Ławnicki

Odpowiedź eksperta

Witam!
W przypadku braku objawów zaleca się zwykle obserwację zmian tego typu. Skoro lekarz mający możliwość oceny zmian zadecydował o zaniechaniu interwencji to należy mu zaufać. Proszę udać się na wizytę kontrolną w wyznaczonym terminie.

87201 lek-jacek-lawnicki Mężczyzna, 27 lat, Lublin