Skocz do zawartości
Forum

Ból łydki po amputacji nogi przy miażdżycy


Gość ro...im

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2004roku byłam pacjentka naczyniowa w Uniwersyteckiej klinice w Krakowieul.Skawinska ostatmio9.12/2010!Do tej daty miałam angioplastyke wykonywana na obu konczynach w tetnicach obu udowych,obu biodrowych z wszczepieniem stentów w sumie 8!Skierowano mnie ma chirurgie naczyniowa z uwagi na bielenie prawej stopy.W szpitalu bonifratrów-krakow po tomografii stwierdzono,ze nadaje sie do zabiegu chirurg.wszczepienia przesła udowo-kolanowego w prawej konczynie dolnej!Operacja odbyła sie 18.01.2011 bez powikłan ale bez specjalnej poprawy krazenia.Rana długa i duza nie chciała sie goic wdała sie martwica[nie zdawałam sobie z tego sprawy]wyladowałam w szpitalu na chirurgii gdzie starano sie usunac tkanke martwicza[bedac w kontakcie z naczyniowcani z Bonifratrów[mieszkam w N.Targu].w koncu z pompa heparynowa wyladowalam z powrotem u Bonifratrów gdzie próbowano uratowac konczyne!!niestety amputacja powyzej kolana odbyła sie 22.03 2011!Rana nie goiła sie przez 9mcy!zablizniła sie wreszcie i od 04.2012 mam proteze pneumatyczna wykonana przez protetyka z Limanowej.Egzystuje wiec w miare wygodnie.Ale spacerujac codziennie sporo zaczełam odczuwac ból lewej łydki od której cała choroba miazdzycowa sie zaczeła!po przejsciu 200-300m musze odpoczac z bólem lewej łydki,Jestem zrozpaczona ale jednoczesnie szukam ratunku!Nie chce wracac do wózka i byc zdana na innych!!!Prosze poradzic co robic!!!!

Odnośnik do komentarza
Gość amputowana

Jestem pod kontrola stała lek.chirurga naczyniowego,który proponuje zrobic podobnie jak z noga amputowana-czyli wprowadzic przesło udowo-kolanowe !Bardzo sie boje[bo jak wda sie martwica jak w amputowanej kończynie?]teraz jestem po angioplastyce z implantacja stentu ProtegeRX8-6x40mm do tetnicy szyjnejwspolnej i wewn.prawej w osłonie neuroprotekcji dystalnej Spider FX7.0mm.[w TK tetnic -w prawej 86%niedroznosci a w lewej 71%].po kontroli 8.07 prawdopodobnie bede miała podobny zabieg w tetn lewej!a dopiero potem zajmiemy sie noga[orzekła pani chirurg naczyniowy,ktora własnie w 2011 robiła to przesło w nodze prawej-ale sie nie udało[zainfekowana protezka].czy tak mam byc nadal leczona?czy unikne drugiej amputacji?i pozostanie mi ewentualnie wózek?
prosze o rzetelna pomoc bo miażdżyca nie wyparowała a ja oprócz diety ograniczajacej tłuszcze zw.i cukry proste+acard,plavix,torvacard40mg nic wiecej nie robie!?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...