Skocz do zawartości
Forum

Ropne zmiany na żuchwie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Od jakichś kilku miesięcy pojawiają mi się bardzo duże zmiany ropne, głównie na żuchwie, po prawej stronie - cały czas w tym samym miejscu. Po próbie nakłucia tego, zdecydowanie najwięcej było krwi, dużo mniej ropy. Zastanawiałam się, czy to może być z czymś związane? W żadnym innym miejscu na twarzy nie mam takich 'nieprzyjemnych niespodzianek'. I tak - byłam u lekarza, który przepisał mi antybiotyk. Leki niezbyt pomogły, a na dodatek bardzo osłabiły mój organizm.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Po pierwsze warto podkreślić, że opisane przez Panią zmiany powinien ocenić specjalista dermatolog. W celu likwidacji zmian wskazane jest bowiem specjalistyczne leczenie. Proszę jednak pamiętać, że zmiany chorobowe obejmujące niewielką powierzchnię skóry wymagają tylko leczenia miejscowego. Oprócz preparatów specjalistycznych może Pani stosować środki antybakteryjne i przeciwzapalne np. olejek z drzewa herbacianego, olej rokitnikowy czy też preparaty na bazie cynku.
Ponieważ występowanie zmian ropnych może mieć związek z chorobami ogólnoustrojowymi, np. z cukrzycą, wskazane jest także wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych. W celu uzyskania skierowania na badania proszę skonsultować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...