Skocz do zawartości
Forum

Ból łokcia po robieniu pompek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam baardzo poważny problem. Otóż od lutego boli mnie łokieć w lewej ręce. Zaczął mnie boleć, po robieniu pompek na jednej ręce. Zrobiłem przerwe, ból wrócił, później zacząłem stosować maść no i przeszło, JEDNAK zaczął mnie boleć tak samo drugi łokieć ;(. Ludziom nie zdażają się kontuzje przez tyle lat, a mi dwie na raz ;/ ? Porządnie się rozgrzewam i wszystko. Robiłem już sporo przerw, jednak ból cały czas powraca (nawet w lewym). Nie chcę przerywać treningów :(. Pomyślałem, że będę robić takie treningi by go nie przeciążyć i wyszło. Na drugi dzień niestety łokieć boli przy prostych czynnościach. Raz mnie boli mocniej lewy, raz mocniej prawy. Ma ktoś jakieś porady, co mam zrobić :( ? Dodam, że mam 14 lat

Odnośnik do komentarza

Jak na mój gust Twoje stawy są po prostu przeciążone. Jesteś w okresie dojrzewania i szybko się rozwijasz, więc nie dziwi mnie to, że Twoje stawy reagują w taki sposób. Myślę, że najlepiej by było, gdybyś przestał robić te pompki... Jeśli bardzo tego chcesz, rób na dwóch rękach. To wcale nie musi być łatwe, możesz przecież robić pompki marynarskie lub japońskie. Dzięki nim także wzmocnisz ręce, a nie będziesz obciążał tylko jednego stawu.

Odnośnik do komentarza

Po za pompkami na jednej ręce, robię też normalnie na dwóch i robię pompki na poręczach - one najbardziej przeciążają mi łokieć. Dzięki ci za odpowiedź, może to i racja. Z pompkami przystopuje na miesiąc - myślę, że przez ten czas wystarczająco się zregenerują, a będę wykonywać ćwiczenia nie obciążające łokieć :). Czekałem na jakąś odpowiedź, bo nie wiedziałem co robić, ale pewnie masz rację :). Z kolanem również mam problem i lekarz powiedział, że to przez rozrastanie się nóg i mięśni, bo rosnę więc możliwe, ze coś podobnego mam z łokciem. Dzięki za pomoc :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...