Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyników scybtygrafii


Rekomendowane odpowiedzi

Moja mame boli kregoslup w odcinku ledzwiowym. Miala robioną TK i było napisane "pojedyncze ognisko osteoltyczne kregu l4, mts? Do sprawdzenia dyskopatia l4 l5. Robiła tez scyntygrafię kośćcia wynik jest nastepujący: Liczne ogniska wzmożonego gromadzenia sie radioznacznika, poza tym reszta kości bez zmian. podsumowanie: zwyrodnienie l4 l5? nie można wykluczyć meta. Wyniki krwi ma dobre ob 13 na max 15. Robiła usg jamy brzusznej i wszystko jest w porzadku żadnych zmian nie wykryto. Nigdy też nie była leczona onkologicznie. Jak mamy rozumieć te wyniki? Mama na nowotwór? Skąd miałoby być meta?

Odnośnik do komentarza

Ja też tak rozumiem że te zmiany są w tym kręgu, bo w opisie scyntygrafii nic więcej nie było napisane. Więc wszyscy się domyślają że to chodzi o ten krąg. Do rozważenie ma badanie PET. wiec zależy co lekarz na to do którego jeszcze musimy czekać. Myślę że jakby były przerzuty to jednak ob byłoby wysokie i mama ogólnie źle by sie czuła, a poza kręgosłupem nic jej nie boli. Nie mam pojęcia co o tym myśleć. Dla mojego taty jak wycinali guz z migdałem to lekarz od razu powiedział że chorzy na raka mają wysokie ob a z zaawansowanym to bardzo wysokie. Poprostu szukam nadziei że ten rak jej nie dopadnie. Co osoba to inny pogląd.

Odnośnik do komentarza

Bylismy wczoraj u onkologa i on sam nie wie co to jest. Jemu wyglada to na szpiczak dał skierowanie na rtg glowy i klatki piersiowej. Powiedział że jesli to jest szpiczak to bede zmiany po lewej stronie głowy. To czemu scyntygrafia nic nie wyłapała w głowie, żadnych zmian? Wszedzie piszą ze szpiczak zaczyna sie w krwi, wysokie ob itd.. a u mamy krew jest dobra. Nic z tego juz nie rozumiem. Zadnych informacji od lekarza nie mamy tylko czekanie na wyniki kolejnych badan. Żadnej nadziei że to moze nie bedzie nowotwór :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...