Skocz do zawartości
Forum

Pulsowanie tętnic szyjnych i gula w gardle


Gość chory12

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ola 1234

o na poczatek ozdrowienia mily nick:) To nie chodzi o taki chwilowy stres ale dlugotrwaly i mozliwe ze wystepowal on np rok temu w Twoim przypadku chodzi raczej o stres z powodu tych dolegliwosci a dolegliwosci te moga wystepowac przy nerwicach tak jak w moim przypadku bylo od kregoslupa Dlugo nie bylam z tymi dolegliwosciami u lekarza wiec przez poltora roku tak sie nakrecilam ,ze mialam wszystkie mozliwe objawy tysiaca chorob prawie nie zeszlam z powodu strachu przed smiercia W koncu kiedy stracilam kontrole nad wlasnym cialem poszlam do lekarza ,porobilam potrzebne wyniki i okazalo sie ,ze czuje gule bo kregoslup a wszystkie inne dolegliwosci zwiazane ze strachem i nerwica i przez swoja glupote otarlam sie o depresje Wszystko spowodowal strach i niechec do lekarzy:( Zaznaczam ze mam dobrego meza kochana corke mam fajna prace wiec jak widzisz to co mi sie przydarzylo tez nie mialo zwiazku z moim zyciem osobistym ale widocznie moze i szczesliwym sie przydazyc:)Pozdrawiam i jestem pewna ze bedzie wszystko dobrze ,jezeli lekarz Tobie mowi ,ze jestes zdrowy to musisz mu uwierzyc i trzymac sie tego

Odnośnik do komentarza
Gość mily 1212

witam też podejrzewam że to refluks albo coś od kręgosłupa szyjnego bo coraz częściej piecze mnie w okolicy szyi przeważnie wieczorem jak wrócę z pracy po 8 godzinach i siądę by po oglądać tv to się zaczyna jak się położę na łóżko i oglądam na laptopie film czy coś robię objawu nie ma nic się nie dzieje dopiero jak kładę się spać łapie mnie drętwienie nóg i nachodzi gula i pulsujący szum w głowie w okolicach pulsu a rano jak wstaję do pracy to głowę mam jak bym wypił 2 zero siedem i miał kaca staram się żyć normalnie nie denerwować się i funkcjonować jakoś ale to jest bardzo ciężkie w piątek kontrolne badania będę miał więc jak coś to napiszę pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość miły 1212

Witam byłem u lekarza tutaj w londynie po zrobieniu kilku badań stwierdzili że mam uszkodzony kręg szyjny i uciska on na nerwy kręgosłupa co powoduje przy kręceniu szyi na boki dolegliwości pieczenia swędzenia i duszności w przełyku muszę cierpieć jeszcze trochę i będę miał zrobiony zabieg tutaj czego panicznie się boję pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość chory12

no i proszę okazuje się że porobiłem szereg badań wszystko ok aż do momentu kiedy robiłem dewoplera tętnic szyjnych okazuje się że lekarz skierował mnie na rezonans magnetyczny głowy bo te uczucia pieczenia drętwienia nóg rąk to cholerna choroba stwardnienie rozsiane masakra jestem załamany pozdrawiam wszystkich czytających moje posty

Odnośnik do komentarza

Ja mam podobnie do pana to jest nerwica pan dusi to w sobie i sie nakreca ja tez tak mam zalewaja mnie poty do tego jeszcze dusi mnie i nie moge zlapac powietrza a jak mam gule w gardle to jak sie napije wody wraca i podnosi sie spowrotem to nerwica naprawde prosze pujsc do dobrego specjalisty a najlepiej niech ktos panu da mieszanke ziul i jak tak bedzie sie dzialo prosze sie polozyc i powtazac wszystko bedzie dobrze podswiadomosc czlowieka czyni ruzne zeczy jak bedzie pan sobie wmawial ze jest chory tak bedzie a jesli bedzie pan mowil ze jest zdrowy bedzie coraz lepiej prosze sobie przeczytac książę potega podswiadomosci pomoze droche na psychike mi tez sie wydawalo ze nie mam problemow z nerwica badania idealne a niech pan uwiezy ze nerwica w 15 minut tak potrafi wymeczyc ze nic przez caly dzien sie nie chce robic pozdrawiam i zycze zdrowia

Odnośnik do komentarza
Gość Malgosia1980

Szkoda ze watek zostal bez odpowiedzi. Niestety sama mam cos podobnego co autor. Do tego jeszcze silne bole w klatce piersiowej. Diagnozowana jest od 2 miesiecy. Brak sil i zawroty,pulsowanie i mrowienie w szyi i nogach. Do tego codzienne bole glowy. Podejrzewam cos z sercem. Lekarz na poczatku podejrzewal niedokrwienie w glowie. Po zrobieniu rezonansu okazalo sie ze to cos innego. Boje sie i codziennie coraz gorzej sie czuje. Moze ktos ma jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Gość KlaudynaMalina

Cześć, jestem Klaudia i może ten post wam pomoże. Mam 24 lata i prowadziłam pół roku temu, teoretycznie spokojne życie. Na początku miałam mocne bóle stawów dużych, przeszło, potem nie mogłam chodzic, przeszło. Lezalam na reumatologii w Wimie w celu diagnozy czy to bolerioza, SM, toczen itp. Wszystko w normie. W między czasie okulista (nadciśnienie oczne pod. Jaskry), mocny bol głowy i nudności - neurolodzy, neurochirurdzy. 11 rtg, 3 rezonansy(odc szyjnego(2x dyskopatia c45c56) jak i 2x głowy) w tym 1 z kontrastem(torbiele przy mozdzku i malforacja zylna w prawym pl. Niepodlegajacy operacji - anomalia "urodowa") Krew, usg jamy brzusznej, hormony, ekg(tachykardia) , echoserce (sladowa niedomykalnosc mitralna i trójdzielna 20mmhg) i teraz uwaga. Wszystko minęło! A nastąpiło... Dość mocne pulsowanie przy tchawicy i po prawej stronie tętnicy, podwyższony puls, gula w gardle tzw globus histericus... Z rana popuchniete dłonie. Duszności.. Ja czułam jakby zapadaly się płuca i tchawica. A jaki kaszel.. I czkawka.. Nawet podejrzewałam raka płuc. Na badania wydałam tysiące! Większość było prywatnie. O neurochirurgicznych kwestiach pominę bo to nie ma nic wspólnego z wątkiem i jestem pod ciągła diagnostyka i leczeniem.
Ale... Słuchajcie. Co 1wsze robić jeśli czujecie gule, duszności, pulsowanie tętnic itp.
1. Internista - RTG W 3 RZUTACH KL PIERSIOWEJ (weryf przepony i płuc wraz z określ trzonu itp)
2. EKG (internista) i morfologia krwi głównie (zdrowy, zły i całkowity cholesterol te trzy nawet żeby pójść pryw)
3. Regularnie przez okres min tyg - 2 mierzcie ciśnienie krwi i zapisujcie godz, datę i objawy towarzysz.
4. DOPPLER U S G. TĘTNIC SZYJNYCH I KREGOWYCH (!!!) podkreślam, bo to bazowe (tutaj polecam pryw koszt 120-150)
5. Usg szyi (Tarczycy, krtan, przytarczyce, slinianki i węzły chłonne) najlepiej z dopplerem
6. Badanie tsh z krwi
6 * BADANIE ISCHEMICZNE NA TEZYCZKE!! :) TAK, MOŻECIE MIEĆ TO I LECZY SIĘ WITAMINAMI :)
7. Ponowny internista a potem psychoterapeuta z dz. Behawioralno poznawczej i branie leków typu HYDROKSYZTNA
O ILĘ BĘDZIE BEZ ZMIAN W BADANIACH.

DLACZEGO TO PISZE?
Bo nerwica to choroba cywilizacyjna. Prowadząc na pozór spokojne życie, nie zdajemy sobie sprawę ile czynników zewnętrznych odbieramy źle i stresów. Szybki pęd, praca, brak pieniędzy, okrojone wynagrodzenie, kłótnia z partnerem, wspólne nieudane wakacje, dzieci placace, choroba znajomej itp itd. W moim przypadku rozpoczęło się niewinnie a potem przy poznawaniu coraz innej choroby bardziej i bardziej popadalam w załamanie nerwowe, depresję, płacz. Zylam tym, co się dzieje we mnie.. Nie ludźmi. Nie otoczeniem, nie pięknem świata. Stałam się bardzo zgozkniala.
I tak jak tu wiele osób wspomniało.. Jest to nerwica o podłożu depresyjno-lekowym.
A skoro już wiesz co Ci jest, zrób te badania i skup się np na randce z zonka, dobrym seksie, modlitwie, wyjdź ze znajomymi.
Mówi Ci to osoba co przechodzi też katusze ale jest ciut na wyższym stopniu i chce pomóc byś Ty, nie musiał wydawać 5x więcej niż to co byś zrobił w tych podpuntkach :)
Pozdrawiam i wytrwałości :) a przede wszystkim... Szczęśliwego nowego roku i zdrowia fizycznego i.... Psychicznego :)

Odnośnik do komentarza
Gość Ewelinaaa0

Jestem od dwóch miesięcy mocno chora i mimo wielu badań nie zdiagnozowana.Moje dolegliwości to wieczny suchy kaszel guła w gardle zatkany nos z gęsta biała wydzielina która muszę co jakiś czas spływać mam tez cały czas mdłości bóle kolan palców u dłoni bóle ugniatajace w krzyżu i obojczyku silne drętwienia i mrowienia dłoni i stop drgania mięśni ciagle słyszę pulsowanie tętnic szyjnych i serca miałam robione kilkakrotnie badania krwi próby wątrobowe potas magnez itd tarczyca tk klatki piersiowej rtg kręgosłupa rezonans głowy nic szczególnego nie wniosło to już sama nie wiem co mi jest jestem ciagle słaba i mam zawroty glowy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...