Skocz do zawartości
Forum

Żylaki powrózka nasiennego u nastolatka


Gość Malitas

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Malitas

Witam, mam na imię Wojtek.
Na wstępie od razu powiem , że mam obecnie lat (16).
Około 3 lat temu, stwierdzono u mnie żylaki powrózka nasiennego. Oczywiście lekarz powiedział,żeby ich nie tykać i jak kiedyś będę chciał mieć dzieci, a będę miał problemy to żebym się zgłosił do urologa.
Zdenerowałem się, ponieważ ów żylaki chcę usunąć... Niestety bezskutecznie. Lekarz i rodzice nie chcą mi pomóc, a wiem, że coś jest nie tak z moją spermą.
Ostatnio pare mies. temu dowiedziałem się, że mam skłonności do przepukliny pachwinowej...
Oczywiście też nic nie robimy tylko czekamy aż się zrobi.

Więc tak, mam żylaki powrózka nasiennego których nikt mi usunąć nie chce, i mam naciągniętą powłokę jamy brzusznej która na 100% uciska na prostate...
Moja sperma jest galaretowata, i nie posiada odpowiednej konsystencji. ( nie jest ani plynna ani jednolita... po prostu zalezy od pozycji w jakiej dochodze do wytrsku, ale o tym w dalszej czesci)

Podczas masturbacji na stojąca zauwazylem (sprawdzane chyba z milion razy) , że sperma jest bardziej płynna, jak świeży jogurt. A na leżąco ma bardziej galaretowatą konsystencję tzn. jest jak jogurt trzymany przez 3 dni w lodówce, i ktory nie chce sie odrazu wymieszac, tak jakby "oderwane grudy".

Dodam, iż mam problemy z erekcją.
Na stojące jest nawet... ale jak leżę to już całkowita klapa. Krew po prostu sie cofa z mojego penisa.

Jak sobie pomóc samemu? Skoro nikt mi nie chce pomoc, nikt mi nie wierzy, rodzice mówią , że przesadzam ( a tak naprawdę moja mama boi się sytuacji gdzie moglbym sie znalesc w ogole na stole i dlatego zwleka... i w ogóle jestem całkowicie zdołowany ów sytuacją. (Psychika u mnie leży totalnie...)
Z góry dziękuję, za doczytanie do końca mojego tematu, i dziękuję za jakiekolwiek rady.

Odnośnik do komentarza

Lekarz źle Ci powiedział mówiąc, że masz przyjść dopiero jak będziesz starał się o dzieci, a będzie problem..
A więc tak: powinneś to kontrolowac, czy nie zmienia sie ich wielkość. Zmień lekarza i idź na USG jąder. Rzeczywiście małych żylaków powrózka się nie usuwa. Usuwa się jak są w jakimś większym stadium, a w jakim są to oceni DOBRY urolog.
Co do spermy to nie wiem, mój chłopak też ma żylaki i ma różną spermę, czasem galaretkowatą, czasem bardziej płynną, ale został zbadany i nie ma tak źle.

A skąd się dowiedziałeś, że masz skłonności do przepukliny? Bo jeżeli chodzi Ci o geny, to nie zawracaj sobie tym głowy, nie jest wcale powiedziane, że Ciebie to spotka.

Więc zmień lekarza i możesz iść sam przecież. Najlepiej nie mów mu o tym, że masz stwierdzone żylaki powrózka, powiedz tylko o spermie, problemach z erekcją i że bolą Cię czasem jądra.
PS. a bolą?

Odnośnik do komentarza

Kontrolować, kontroluję. Może to się nawet wydać śmieszne, ale moim zdaniem systematyczna masturbacja w tym pomaga, ponieważ produkowane plemniki mniej przebywają w źle odżywianym jądrze tzn najądrzach.
Staram się także nosić luźne spodenki, co oczywiscie w domu już jest "ale" bo jak "taki chłopak" moze chodzić z tak luźnymi spodenkami.

Czy rodzinne tego mi nie powiedział, robiłem sobie "kaloryfer" dużo ćwiczę i może dlatego. Kupiłem sobie specjalny pas na przepuklinę pachwinową by przy cwiczeniach , "wszystko" w jamie brzusznej było na miejscu.

USG miałem. Na początku wszyscy myśleli , że rak. Ponieważ miałem grudkę. na jądrze. Po USG niby wodniak. A po 2 USG u urologa okazaly sie zylaki.
Bylem u dwoch Urologów. U Ojca, i syna. jakaś tradycja rodzinna czy coś.
M.in ci urolodzy podobno są bardzo dobrzy, obydwaj powiedzieli mi to samo, ale po tym jak powiedzialem (synowi), ze poprzedni urolog "ojciec" powiedział zeby nic nie ruszac, tak tez zrobił. Popatrzyl i tyle.

Natomiast co do przepukliny to także miałem badanie u Urologa USG.
Pocieszyłaś mnie pisząc , że twój chłopak ma podobną spermę.
Jednak nadal zostaje fakt, iż mam problemy z erekcją co oczywiscie mnie przytlacza. Jak temu zapobiec? Oczywiście, przez pewien czas mialem prolemy z dwoma chlopakami w szkole, ktorzy sie uczepili mnie i moich kolegow, gdzie my poobrywali, a po porzadnej bajecce pani dyrektor uwierzyla im, a nie nam i jeszcze musielismy ich przepraszac.
Od tamtej pory zauwazylem , ze sam musze o siebie zadbac, zaczal;em cwiczyc biegac, az wyrobilem miesnie, przy czym zauwazylem, ze wzroslo zainteresowanie mej osoby płci przeciwnej. Ale co z tego, jak dalej mam takie problemy, i przyznam, że się nawet nadal trochę boję, mimo iż jestem pewny, ze roztrzaskal bym tym dwóm kolesiom na raz głowy.
Może mi została jakaś trauma? Co o tym sądzicie?

(Oczywiście, wiele razy miałem łzy w oczach widząc, że moje życie do niczego nie prowadzi, wszyscy uważali, ze jestem niepoważny. Gdy zaczalem cwiczyc, to wszystko sie poprawilo, zaczalem odbiegac od przeszlosci, nie mialem problemow z erkecja, jedynie czasem. Jednak gdy lekarz mi powiedzial, ze musze przerwac cwiczenia zalamalem sie. Kompletnie, ani cwiczyc... zylaki sa.... Jednak nadal cwicze, i mam na to wszystko wyrąbane, bo raz sie zyje)

Odnośnik do komentarza

Według mnie jesteś przewrażliwiony :) Zmień urologa w innej przychodni, nie lekarz ojciec, jego syn, kuzyn ojca itp :P A czy są dobrzy.. wpisz ich nazwiska w internecie i po opiniach sam stwierdzisz, czy rzeczywiście są tacy dobrzy.
Co do Twojej teorii to niezła wymówka żeby sobie ulżyć.. problemy z erekcją możesz mieć właśnie od masturbacji, stresu, ale też głębszych przyczyn- zdrowotnych .Jesteś młody i różnie to może być, może się to zmieni, może nie, ale częsta masturbacja napewno Ci tego nie ułatwi( a jak często to robisz?) Jeszcze będziesz miał problemy z przedwczesnym wytryskiem.. Tu wskazany jest seksuolog.

Nie pisz, że Twoje życie do niczego nie prowadzi. Skąd takie myśli? Przez te dolegliwości i problemy w szkole? Ahh ta młodość. Wyrośniesz i zrozumiesz jakie są prawdziwe wartości ważne w życiu ;)
Co do ćwiczeń, to rób jak uważasz, ale jak sobie zaszkodzisz to miej pretensje tylko do siebie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...