Skocz do zawartości
Forum

Wygrana walka z chorobą Leśniowskiego-Crohna


Gość molasso

Rekomendowane odpowiedzi

Gość molasso

Witam wszystkich.Chorobe stwierdzono u mnie jakies 5 lat temu.Jestem po 2 operacjach pierwsza to usuniecie przetoki pecherzowo jelitowej a druga wyciecie kawalka jelita.Ogolnie testowano na mnie rozne specyfiki wlacznie z leczeniem biologicznym z ktorym niestety lekarze sie spóznili.Bylo ciezko.Wciaz nawroty,przetoki,ropnie itd.Postanowilem ze sam sie za to wezme i powiem krotko-na chwile obecna waze 80 kilogramow (wazylem juz 49 przy ataku) Nigdy nie wazylem 80 kilo nawet kiedy bylem jeszcze zdrowy.Zajelo mi 3 lata czytania,analizowania probowania roznych diet i specyfikow na sobie oczywiscie.Rezultat jest jaki jest.Nie dzieje sie nic a przytylem 30 kilo.Droga nie byla prosta,jhak juz wspomnialem 3 lata mnie to kosztowalo.O finansach nie wspomne..Jesli jest ktos zainteresowany pomoca z mojej strony zapraszam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witajcie! Nie choruję na Crohna, ale znam osobę chorą i wiem, jak bardzo cierpi. Jestem tutaj i czytając Wasze wpisy staram się pojąć tę okropną chorobę. Nie jestem w stanie jej zrozumieć, ani zrozumieć Was jak Wam jest ciężko, ale staram się. Dlatego też wybrałam sobie temat na pracę dyplomową dotyczący między innymi choroby Crohna. Staram się w swojej pracy dotrzeć do możliwych przyczyn zachorowania. Być może pozwoli mi to na zrozumienie tej choroby i dotarcie do jej niejasnych jak dotąd źródeł. Aby mi się to udało potrzebuję dotrzeć do jak największej liczby osób zmagających się z Crohnem, aby wypełniły krótką ankietę internetową, która pozwoli mi na zebranie najważniejszych danych. Czy mogę liczyć na Waszą pomoc? Czy poświęcicie kilka minut na wypełnienie ankiety i być może prześlecie ją znajomym chorym? Będę bardzo wdzięczna Wam wszystkim za pomoc, a może akurat moja praca odkryje coś nowego?

Odnośnik do komentarza
Gość riko byko

Nie chcę Cię martwić ale takie badania były już robione i poza korelacjami jakie zachodzą z chorobą a różnymi czynnikami nie ma jakichś decydujących dowodów. A z tego co wiadomo to główną rolę odgrywa immunologia - geny, podatność na stres, przetworzona żywność, zanieczyszczenia środowiska. Ja mam inną chorobę jelit ale jest w wielu elementach podobna do crohna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...