Skocz do zawartości
Forum

Ropienie oczu, łupież i swędzenie skóry głowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od około 2008 roku cierpię na pewną tajemniczą przypadłość. Zacząłem odczuwać swędzenie całego ciała. W dodatku mam wrażenie, a wręcz jestem pewien, że przeze mnie ludzie w moim otoczeniu zaczynają się drapać jakby się ze mnie "dymiło" od kurzu czy roztoczy. Ponadto czasami bardzo swędzi mnie skóra głowy i wypadają mi włosy (cieńki, biały) a jestem brunetem. Również swędą mnie brwi i okolice intymne. Noc czasem uda się przespać bez większych problemów, jednak czasem nie śpię, bo nie mogę opanować swędzenia (coś jakby mnie gryzie). Czytałem dużo o alergiach i różnych chorobach skóry, ale ciężko mi zdiagnozować to coś co ja mam. Staram się często wycierać kurz, zmieniać pościel, gdyż może to jakieś roztocza ? Czytałem o świerzbie, jednak ja nie mam żadnych śladów, które odpowiadałyby tej chorobie. Byłem u lekarza takiego zwykłego dla dorosłych, jednak nic się nie dowiedziałem oprócz tego, że sobie wmawiam. Byłem też u dermatolog, jednak skończyło się na obejrzeniu głowy, stwierdzeniu, że nie mam wesz i przypisaniu szamponu Medicet Plus. Naprawdę jest to dla mnie bardzo trudne i wstydliwe, gdyż stojąc w sklepie np. w kolejce wiem, że to przeze mnie nagle ludzie zaczynają się drapać. Brzmi to dość "dziwnie" ale tak jest. Może jakieś włoski czy kurz to powoduje ? Przedstawię główne objawy:
- swędzenie skóry głowy i całego ciała
- swędzenie brwi
- ropienie oczu (ciągnąca się maź)
- łupież widoczny wszędzie, na meblach (duża ilość).

Powoduje to u mnie rozdrażnienie, brak pewności siebie i demotywację. Kurczę naprawdę nie jestem wariatem. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Dodam, że zawsze miałem gęste włosy, a teraz zauważyłem, że robią mi się duże zakola. Z tyłu głowy narazie nie łysieję. Mój ojciec zawsze miał włosy więc genetycznie chyba nie powinienem łysieć, choć ponoć można odziedziczyć to od dalszych przodków. Czasem robi mi się aż "ciepło" od tego swędzenia. Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza

Hejka. Myślę, że powinieneś na początek zmienić dermatologa. Poszukaj jakiegoś w Twojej okolicy, który ma dobre opinie w necie (na tym portalu również jest ranking lekarzy). Nie ma co tutaj szukać jakichś domowych sposobów leczenia, tym musi się zając specjalista, który nie będzie zbywał trudnych przypadków i zwalał takie objawy na nerwicę. Jeśli mieszkasz w okolicy woj. lubelskiego mogę polecić świetnego lekarza :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...