Skocz do zawartości
Forum

Ataki padaczki przy guzie mózgu


cieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie .
Mam 26 lat w styczniu 2011 roku wystapił u mnie pierwszy atak padaczki po przewiezieniu do szpitala miałąm następny atak , wykryto u mnie jakiegoś guzka mózgu w mózga w prawym płacie czołowym miałam wykonaną biopsje której wyniki były następujące : fragmenty tkanki mózgowej z kory i okoloicy podkorowej z niewielkimi fragmentami zawierającymi pomnożenie komórek glejowych (głównie oligodendroglej-Olig2(+), GFAP(-/+),indeks 67 Ki około 2% ).Materiał z obrzeża zmiany zasadniczej (?) -oligodendroglioma(?).Później byłam pod opieką neurologa i neurochirurga przyjmowałam leki na padaczke guza kontrolowali badaniami rezonansu tylko i wyłącznie i tak przez 2 lata .po rozpoczęciu leczeniu farmakologicznego napady się nie powtórzyły. W tym roku w styczniu neurochirurdzu zdecydowali sie usunąć mi tego guza drogą kraniotomii czołowej prawostronnej w neuronawigacji z użyciem rezonansu śródoperacyjnego. Później wykonali nastepne badania histopatologiczne które wykazało :fragment tkanki kory mózgu z ogniskiem rozmiękania (poudarowe? po uprzedniej biopsji?) z otaczającym odczynem naczyniowym (angioplazja) i rozrostem tkanki glejowej w tym oligodendrogleju (OLIG2+ ,GFAP+ ,IDH- )Indeks proliferacyjny - ok. 1%. 2,5 miesiąca po operacji wykonałam kontrolny rezonans magnetyczny i wyniki mnie załamały Badanie MRI mózgowia w sek SE< TSE i DWI w obrazach T1 i T2-zależnych w 3 płaszczyznach przed i po CM badanie porównano do badnia poprzedniego z dnia 20.06.2012 sprzed operacji . Stan po 2-krotnym leczeniu operacyjnym z powodu oligodendroglioma (?). W prawym płacie czołowym widoczny jest obszar nieprawidłowego sygnały flair i T2 zależnych , bez cech wzmocnienia wielkości 51x31mm. morfologia oraz wielkość zmiany przedstawia sie podobnie jak poprzednio.Bez cech efektu masy. Drobne zmiany naczynio pochodne w płacie czołowym prawym. Układ komorowy położony pośrodkowo, symetryczny i nieposzerzony. Bardzo proszę o pomoc co to może być za guz bo to już trwa 2 lata nie wiadomo skąd sie wziął chodzę tylko od jednego lekarza do drugiego teraz też tylko każą mi robić kontrolny rezonans ale to troche dziwne zeby w tak krótkim czasie po operacji na miejscu guza odrosło coś tak samo dużego jak guz który rósł przez 2 lata proszę o pomoc bo jestem sama z tym problem. Z góry dziękuje Anna

Odnośnik do komentarza

Cześć, niestety nie umiem Ci pomóc. Mogę dać Ci namiary na bdb lekarza. Moi znajomi są po operacjach ,
( m.in. znajomy miał guza , powazny stan ) i są wyleczeni.
Może by było warto, zasięgnąć informacji gdzieś, gdzie jeszcze nie byłaś? Acha, lekarz jest z Lublina.

Odnośnik do komentarza

Witaj. Też jestem po guzie mózgu (glejak: gwiaździak włosowatokomórkowy, niezłośliwy) i też zaczął się atakami padaczki, której nigdy wcześniej nie miałam. 2 maja będzie 2 lata jak mnie operowano w klinice neurochirurgii w Lublinie. Oprócz drobnych zmian osobowości (bo również prawy płat czołowy ) fizycznie wszystko w zasadzie wróciło do normy. Żyję, chodzę, mówię, trochę z trudem, ale pracuję. Jak chcesz więcej szczegółów to proszę o wiadomość na priv. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...