Skocz do zawartości
Forum

Kłujący ból kręgosłupa promieniujący do pośladka a rwa kulszowa


betsi12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam 21 lat dwa razy miałam silny ból w kręgosłupie w okolicy odcinka lędźwiowo krzyżowego. drugi ból nastąpił po półrocznej przerwie. Prześwietlenie kręgosłupa nic nie wykazało, natomiast dolegliwości wskazują na rwę kulszową (z tego co wyczytałam w internecie i sama sobie zdiagnozowalam) tzn. był to ostry, kłujący ból, promieniujacy tylko do pośladka, nie mogłam się ruszyć, pamiętam, że stojąc schyliłam głowę na dół i bolało jeszcze bardziej, każdy ruch sprawiał ból, więc położyłam się na łóżko. po zażyciu czopka ból ustał (to był ten 2gi raz, czopki miałam jeszcze z tego pierwszego razu, bo lekarka mi przepisała) byłam u 3 lekarzy w tym u jednego prywatnie i też nie dowiedziałam się nic konkretnego, lekarz powiedział po prostu, że są to objawy dyskopatyczne. mialam czopki, masci, tabletki, cwiczenia, ktore wykonywalam i faktycznie mniej bolalo. nie wiem co robic, czy mogę to wyleczyć za wczasu. naczytałam się duzo o tej dyskopatii i strasznie się boje :( boje sie tez ze ten ból znowu wroci. od odstatniego ataku minelo 10mscy, czy mozliwe, ze bol powroci? co moze mi dolegac? dodam, ze od lutego pracuje fizycznie, nosze ciezki towar (ale gdy zlapaly mnie te dolegliwosci to nie pracowalam jeszcze) wiec boje sie jeszcze bardziej, ze to moze pogorszyc moja sytuacje :( ale musze pracowac, nie wiem co robic :( na dzien dzisiejszy odczuwam lekki dyskomfort w kregoslupie, przy wiazaniu buta gdy sie schylam odczuwam takie mrowienie w tym odcinku i musze sie pomasowac tam zaraz, czasami lekko pobolewa mnie biodro- takie jakies dziwne klocie i ogolnie nie ejst juz tak jak kiedys. i boje sie ze ta rwa kulszowa znow powroci

Odnośnik do komentarza

Niestety musze cie zmartwic. Jesli masz poczatki dyskopatii to bol będzie powracal. Tez mam podobne objawy do twoich.Mam 40 lat i borykam sie z tym od dobrych 15. Ataki powracają w przeciągu ostatnich 5 lat 1 -2x w roku. tez promieniuje do pośladków.Nie pomaga odpoczynek na brzuchu ani plecach.Po znalezieniu pozycji zmniejszającej ucisk na nerw ponowna zmiana pozycji ,proba wstania z lozka czy podłogi konczy się wiciem z bolu.Rezonans magnetyczny wykazal przepuklinę kręgosłupa odcinka lędźwiowego.Nie wiem co będzie dalej.Zrob rezonans magnetyczny.Wspolczuje i życzę zdrowia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...