Skocz do zawartości
Forum

Wizyta u stomatologa a głęboka próchnica


Gość antek4040

Rekomendowane odpowiedzi

Mogła i dentysta wcale nie musiał jej widzieć. Nie wiem jak u ciebie jest ale u mnie często próchnica powstaje tak jakby pod szkliwem, szkliwo tworzy coś w rodzaju takiej powłoczki i pod nią robią mi się próchnica. Na zewnątrz wygląda to jak przebarwienie, dopiero po czasie wychodzi szydło z worka. Jeśli często myjesz zęby to może właśnie się tak stać, że od pasty szkliwo się mineralizuje i maskuje próchnicę tak jakby.

Mi ostatnio przez miesiąc poleciała ósemka, choć bardzo często chodzę do dentysty to niestety musiałam ją wyrwać.
A co podejrzewasz? Trochę przejść z zębami miałam, bo mam bardzo słabe zęby i szkliwo wiec jakby co to mogę coś doradzić .

Odnośnik do komentarza

jeden dentysta widział próchnice zaś drugi stwierdził,że nic sie tam nie dzieje (mój denstyka do którego chodzę) zaufałem dentyście i sie okazało to błędem bo rzeczywiście była ogromna próchnica i teraz kanałowe. Zaś wcześniej robił mi dentysta zęba i po miesiącu prawie całego zęba miałem do robienia.

Odnośnik do komentarza

właśnie że często, skaling i piaskowanie norma co 3-4 miechy kiretaż 6 itd raz na pół roku . nie jestem osobą która sobie pozwala na dłuższą absencje dentystyczn. nie rozumiem tylko jak mogły mi sie porobić głębokie dziury w ciągu miesiąca może półtorej w tylu zębach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...