Skocz do zawartości
Forum

Jak leczyć żylaki?


marzan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !
Na tak zadane pytani trudno jest odpowiedzieć krótkim tekstem. Metod leczenia żylaków jest bardzo wiele i aby odpowiedź była rzetelna należałoby przytoczyć kilka książek.
Najlepiej zacząć leczyć żylaki od wizyty u chirurga nczyniowego (najlepiej z wykonanym wcześniej badaniem USG doppler żył kończyn dolnych), wówczas będzie wiadomo co jest przyczyną żylaków i będzie można wybrać sposób leczenia. Właściwie nie ma skutecznej metody zapobiegania rozwojowi żylaków. Jeżeli już są, to jedynym skutecznym sposobem leczenia jest leczenie zabiegowe. Oczywiście jest możliwe całkowite wyleczenie żylaków, ale też mogą nawracać. Żylaki nawrotowe również można leczyć.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ja pomimo młodego jak na żylaki wieku niestety już miałem z nimi problem. Stosowałem różne leki, maści i pomagało chwilowo tzn łagodziło ból. W końcu moja żona zapisała mnie do lekarza i to było najlepsze rozwiązanie. Zgłosiłem się do placówki Flebonet w Warszawie w ktrej zrobili usg doppler, oraz lekarz obmacał i obejrzał moją nogę. Następnego dnia miałem już zabieg usuwania żylaków, który trwał max z 2 godziny. Następnie nosiłem przez kilka dni pończochę na żylaki i już ich nie mam :)) Polecam Wszystkim zgłosić się do specjalisty który Wam pomoże usuwając to, a nie tylko łagodzenie objawów, bo im dłużej macie żyalki tym jest gorzej. Koszty zabiegu nie są duże i nic nie bolą. Tu możecie poczytać na ten temat, oraz wykonać leczenie flebonet.pl/placowki/warszawa lub w jakimś innym miejscu, jak komu wygodnie, ale maści z reklam raczej Wam nie pomogą! Pozdrawiam i życze zdrowia

Odnośnik do komentarza

Najważniejsza w leczeniu żylaków jest profilaktyka. Aktywność fizyczna, zdrowa dieta, uzupełnianie płynów, unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce, niewygodnego obuwia i gorących kąpieli - to ważne czynniki w zachowaniu zdrowych nóg, wolnych od żylaków.
Pierwszymi objawami niewydolności żylnej są opuchnięcie i ból nóg, nocne kurcze łydek, pieczenie kończyn oraz pojawiające się na nich pajączki. Należy także unikać długotrwałego stania lub siedzenia.
W przypadku wystąpienia dolegliwości dobrze stosować masaże zwykłe lub pneumatyczne i wzmocnić terapię lekami zawierającymi diosminę.
Diosminex Ulga w żelu jest kosmetykiem polecanym dla osób z syndromem ciężkich nóg oraz skórą skłonną do pajączków naczyniowych i kruchych naczynek. Zawiera diosminę, hesperydynę, wyciąg z ruszczyka, witaminę C i olejek miętowy. Zmniejsza uczucie zmęczenia i napięcia, a ponadto pielęgnuje skórę.
Diosminex tabletki to lek wskazany w leczeniu objawów związanych z niewydolnością krążenia żylnego i limfatycznego. Dzięki zmikronizowanej postaci diosminy wchłania się z przewodu pokarmowego aż w 70%.

Odnośnik do komentarza

Na stronie jest ładnie opisane w jaki sposob zdiagnozowac oraz w jaki sposób powinno się leczyć żylaki
http://czytelnia.cefarm24.pl/zdrowie/jestem-kobieta/jak-diagnozowac-leczyc-zylaki
Problem nie jest wyłącznie natury estetycznej, więc wymaga podjęcia bardzo konkretnych działań leczniczych. W początkowym etapie warto zmienić swój styl życia na bardziej aktywny i po prostu więcej się ruszać. Bardzo wskazany jest nordic walking, pływanie, taniec czy joga.
Dobrze jest również skontaktować się z doświadczonym lekarzem chirurgiem naczyń. Który zaproponuje nam w jakiej sytuacji będzie konieczne przeprowadzenie zabiegu i czy mozńa się ewentualnie z zabiegiem jeszcze wstrzymac.

Odnośnik do komentarza
Gość Paweł sss

Hej, a ja mam odpowiedź i mogę ostrooo was zaskoczyć. Borykam sięz tym problemem od dawien dawna aż wreszcie moje żylaki pomniejszyły się 70% ! Nie dowierzam, i polecam wam maść CBD oraz Olejek CBD zakupiłem je tutaj
I mogę powiedzieć bez żadnych kłamstw, jest wiele sklepów ale w tym chyba, ale nie powiem że na pewno taniej ;)

Odnośnik do komentarza

Jest kilka sposobów leczenia żylaków. Zależy też jak się zaawansowane. Można na pewno usuwać operacyjnie, pajączki i drobne żylaki można usunąć skleroterapią. Po zabiegach nosi się jakiś czas pończochy uciskowe z odpowiednio dobranym przez lekarza poziomem kompresji.U mnie to były po operacji takie pończochy https://venoflex.pl/produkt/ponczochy-meskie-city-confort-coton/, noszenie nie było wcale uciążliwe mimo obaw jakie miałem. Mają w składzie dużo bawełny dlatego są wyjątkowo miękkie i cały dzień spokojnie na swoim miejscu zostają.

Odnośnik do komentarza

Jak leczyć żylaki? U specjalisty! Ja tak długo ignorowałam swoje żylaki i podleczałam je specyfikami z apteki, aż ostatecznie musiałam zdecydować się na zabieg. Na szczęście trafiłam na świetną lekarkę, która przyjmuje w SCM Clinic w Krakowie. Nazywa się Mariola Cieśla-Dul i bardzo mi pomogła w moim problemie, więc jeśli ktoś jest z Krakowa i nie potrafi sobie już poradzić z tym problemem, to naprawdę nie ma na co czekać... Zdrowia dla wszystkich! :)

Odnośnik do komentarza

U mnie polepszyło się po maxi3venie i specjalnych ćwiczeniach. Łatwo je znaleźć w internecie. Mam rodzinny problem z żylakami i obrzękami, z ciężkimi nogami. Cóż, kiepskie krążenie żylne. Jak tylko zauważyłam, że mam problem z bolącymi i ciężkimi nogami, to zaczełam z tym walkczyć. Na razie skutecznie

Odnośnik do komentarza

Zapobiegawczo można brać regularnie maxi3vena, kapsułki skierowane są też dla osób ze skłonnością do żylaków, tabletki wzmacniają ściany żył. Ja je biorę bo mi pomagają na moje ciężkie opuchnięte nogi. Po regularnym stosowaniu widzę ogromną poprawę.

Odnośnik do komentarza

Hanka, spokojnie powinnaś zastosować. Miałam podobnie częsty ból nóg po pracy i wydawało mi się, że trzeba będzie zmienić zawód. A jednak zaczęłam stosować maxi3venę i sytuacja się zminiła. Ból ustal po kilku dniach. Może nie całkowicie, ale poprawa była duża. Obecnie jest już dobrze. Warto przy tym spacerować, jeździć na rowerze, czy uprawiać jogging, żeby efekt był bardziej stały i nogi w lepszym stanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...