Skocz do zawartości
Forum

Ucisk w klatce piersiowej przy chorobie wieńcowej


Gość Be...93

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszlym roku; w sierpniu przy ostrm bolu w klatce piersiowej, wysokim nadciśnieniu; dretwieniu ramion aż po dłonie; zabrano mnie do szpitala, okazalo sie ze po zrobieniu koronografi, mam Angina pektoris, czyli chorobę wiencową, Mam 36 lat, w rodzinie nie jest genetycznie uwarunkowana ta choroba; założono mi stend; gdzyz zwężenie żyły bylo 95%.Biorę masę leków, ciśnienie, cholesterol; leki powodujace rozrzedzenie krwi itd.Jednak od czasu do czasu mam wrażenie jakby z sercem bylo dalej cos nie tak.Czy ta choroba będzie postępować? Czy mozliwe jest ze za jakis czas będzie następny stend? Czy przy wiencowce czeka mnie jeszcze cos innego? Robiono mi także 3mc po koronografi badanie serca metodą nuklearna, czyli wstrzyknieto kontrast do serca, wynik wyszedl dobry, ja jednak mam caly czas ucisk w klatce, czasem wczowam jakby anomalie w rtmie,juz nie wspomne ze kazda praca to wysilek niemozliwy.Co moze sie jeszcze zdarzyć?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Odpowiadając na Pani/Pana pytania:
1. Choroba wieńcowa jest schorzeniem przewlekłym, zwykle o charakterze postępującym.
2. Jest to dość prawdopodobne, że za jakiś czas konieczne będzie powtórne wykonanie angioplastyki wraz z implantacją stentów.
3. Oprócz zabiegów przezskórnych, u niektórych pacjentów wykonywane są zabiegi kardiochirurgiczne, tj. by-passy.
4. Opisane objawy mogą być wynikiem choroby wieńcowej, aczkolwiek nie należy ich bagatelizować. Proszę porozmawiać o tym ze specjalistą kardiologiem - być może konieczna będzie modyfikacja farmakoterapii lub ponowna koronarografia.
5. Wyczuwane "anomalie rytmu" warto zdiagnozować poprzez wykonanie badania Holter EKG.
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji proszę skonsultować się z lekarzem kardiologiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...