Forum Zdrowie

Czerwone i swędzące krostki na brzuchu i rękach

mugolina

mugolina

Witam . Mam problem od wczoraj z wysypką a mianowicie na brzuchu i rękach pojawiły mi się małe czerwone krostki i bardzo swędzą (pieką) .
Czasami na jakiś czas znikają ale pojawiają się ponownie .
Dzisiaj mam ich znacznie więcej .
Co robić ?
Pozdrawiam .

95215 mugolina Kobieta, 25 lat, Wrocław

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~stess

~stess

Bierzesz jakieś leki ? A może masz alergię na pokarm, albo kontaktową?
Jeśli nie przechodzi, a jest swędząca bardzo i piekąca, możesz iść na pogotowie - dzisiaj. Podadzą Ci lek i powinno ustąpić. Jeśli nie zdecydujesz się iść natychmiast, to koniecznie jutro, idź do dermatologa.

~Nefrete

~Nefrete

wypij wapno musujące, weź zyrtec albo alertec, pewnie masz uczulenie na coś albo tka zwaną pokrzywkę idiopatyczna :) A czy te krostki ją tak jakby ugryzł cię komar???

mugolina

mugolina

Nie byłam nigdzie jeszcze z tym . Nigdy nie miałam żadnej alergii ..

~stess

~stess

Nie zostawiaj tego tak i nie czekaj , aż przejdzie. Idź do lekarza.

~stess

~stess

Tak, może być alergia, albo zupełnie coś innego. Nie zostawiaj tego tak...
Udaj się koniecznie do lekarza. A jak się czujesz teraz? Zażyłaś jakiś lek, smarowałaś czymś ciało?

mugolina

mugolina

Co jakiś czas swedzą mnie miejsca na których pojawiają się krostki .
Chlopak polecił mi aerozol na skóre "dexapolcort" po czym przechodzi na jakiś czas .
Później jest to samo..

~stess

~stess

Rozumiem. Nie rób więcej doświadczeń na własną rękę. Tak jak Ci radziłam, udaj się koniecznie do lekarza. Skoro jest tak jak piszesz, nie ma co czekać.

~stess

~stess

mugolina

Chlopak polecił mi aerozol na skóre "dexapolcort".

Absolutnie nie używaj na własną rękę leków, tego typu. Ogólnie , sterydy, to ostateczność. One "pomagają" na chwilę, a później cierpi się 2 razy bardziej. Uwierz mi. To najgorszy pomysł, jaki może wpaść do głowy, zażyć sterydy....

mugolina

mugolina

Jutro postaram się udać do dermatologa .
To wygląda tak jak różyczka . Ale na pewno jej nie mam po miałabym te objawy cały czas a ja mam to co jakiś czas .

mugolina

mugolina

Jutro postaram się udać do dermatologa .
To wygląda tak jak różyczka . Ale na pewno jej nie mam bo miałabym te objawy cały czas a ja mam to co jakiś czas .

~stess

~stess

Taka wysypka, może świadczyć o wielu dolegliwościach, niekoniecznie tylko chorób skóry. Ale żeby się o tym dowiedzieć, musisz iść do lekarza. Najlepiej zrobić badania (śmiem wątpić,że skieruje, bo lekarze niestety,ale "leczą na oko"). Możesz jednak poprosić, a nuż...Jak się dowiesz co Ci dolega, to daj znać. No i nie używaj sterydów- żadnych,ani w postaci maści,ani spray'u. Sterydy nie leczą, działają objawowo,a to jest totalna pomyłka , kiedy zaczynają się choroby na skórze :(

Lek. Jacek Ławnicki

Lek. Jacek Ławnicki

Odpowiedź eksperta

Witam!
Opisane zmiany zmiany mogą być zarówno objawem alergii, chorób skóry, czy chorób zakaźnych. Powinna Pani niezwłocznie udać się do lekarza. Proszę nie stosować żadnych leków do czasu wizyty u lekarza. Utajenie objawów może skutkować nieprawidłowym postawieniem rozpoznania.

87201 lek-jacek-lawnicki Mężczyzna, 27 lat, Lublin