Skocz do zawartości
Forum

Szumy uszne i buczenie w głowie


wikulla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...od jakiegos czasu mam dziwne uczucie buczenia w głowie i uszach.Miałam juz to wczesniej i wtedy skierowano mnie na tomografie głowy z której nic nie wykazało.Potem przeszło na jakis czas i teraz znowu wróciło.Nie moge przebywać w ciszy bo buczenie doprowadza mnie do szalu.Zasypiam przy telewizorze żeby te buczenie troche przytłumić.Co może byc powodem? Wstępne badanie laryngologiczne tez nic nie wykazało.Zażywam w tej chwili leki cavinton i nootropil,ale nie odczuwam poprawy.Nie wiem co o tym myśleć.Ja sie boje że doprowadzi mnie to obłędu.Robiłam teraz badania hormonalne,które wykazały,że weszłam w okres menopauzy-czy to moze byc powodem?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Zaburzenia hormonalne występujące w okresie menopauzy mogą być przyczyną powstawania szumów usznych. Nie można wykluczyć innych przyczyn dolegliwości. W Pani przypadku z pewnością konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Jeśli obecna terapia nie przynosi spodziewanych efektów to należy udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 34 lata i od kilku dni zauważyłam u siebie buczenie w głowie. Wcześniej robiłam szczegółowe badania krwi (bo potrzebowałam do pracy) i wg nich jestem super zdrowa. Tak jak autorka postu wcześniej- unikam ciszy i nie mogę zasnąć, bo buczenie mi na to nie pozwala. W efekcie od trzech dni dodatkowo pojawił się ból głowy. Boję się, że u lekarzy usłyszę, że to od stresu albo, że sobie wmawiam.

Odnośnik do komentarza

Właśnie po przebudzeniu (teraz w nocy)odczuwam takie huczenie,buczenie w głowie.Kiedyś myślałam,że to po betablokerach ale teraz widzę, że to nie zależnie od nich mam takie objawy.Są bardzo nie przyjemne,nie dają zasnąć.Co może być ich przyczyną?

Odnośnik do komentarza

witaj Kachna
nie obawiaj się wizyty u lekarza.jeżeli trafisz na kompetentną osobę,to będzie wiedziała,co zrobić.ja mam buczenie od początku lutego.pierwsza wizyta była u neurologa (prywatnie) po której pani doktor zapisała tabletki ,nie pamiętam nazwy,ale miały poprawić krążenie w głowie i to wszystko.po miesiącu następna wizyta u lekarza ogólnego (też prywatnie) zapisane lekarstwa D-vitum i magnez.wczoraj zdecydowałem się pójść do lekarza rodzinnego do przychodni.kiedy zobaczyłem pana doktora (wiek na oko 65 lat),byłem pewny,że też bedzie próbował leczyć mnie tabletkami.ku mojemu zdziwieniu,pierwsza reakcja,to chęć skierowania mnie do neurologa,ale powiedziałem panu doktorowi,że taką wizytę mam już za sobą.dał mi skierowanie na badanie krwi i już podczas wizyty powiedział,że jeżeli z krwi nic nie wyniknie,to następnym krokiem będzie rezonans magnetyczny.jestem bardzo zadowolony ,bo sam myślałem o takim badaniu.trochę się boję wyników takiego badania,ale zdaję sobie sprawę,że skutecznie leczyć można tylko wtedy,gdy zna się przyczynę.pozdrawiam i życzę znalezienia lekarza,który odpowiednie Cię pokieruje :-)

Odnośnik do komentarza
Gość jarek7

Buczenie w prawej czesci glowy uchu. Powud to schorzenie szyji i nadcisnienie krwi . Jeszcze nie bylem u lekarza . Powinny pomuc cwiczenia. Cwiczenia najlepiej po rozgrzewce : wyginanie sie bieganie najprostsze sposoby wydychanie powietrza buzią , zmiana
materaca do spania lub poduszki na ciensza .

Odnośnik do komentarza
Gość rosa20121

ja, mam dokładnie to samo, wszyscy mówią szumy uszne,a ja mam na czubku głowy potem przechodzi do ciemiączka ,zęby tylko, prawe oko mam przymulone, prawa strona twarzy mam skurcze, tak jest na brodzie i ustach czasem jezyk czubek jak by szczypał jak sie przychylam to mi słabo w nocy jak sie przekręcam na bok lub przeciągam to dzwoni jak turbo, lekarz do której chodzie cały czas mi powtarza ,że musze sie do tego przyzwyczaić ,a ja nie daje za wygrana i szukam już brak mi sił proszą jesli ktos cos wie napiszcie email rosa20121@wp.pl pozdrawiam czekam na jakas odp

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...