Skocz do zawartości
Forum

Krwawiące i owrzodzone usta oraz dziąsła


tymonkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam około 3 dni temu na dolnej wardze ust w centralnym miejscu styku z wargą górną zauważyłem guzek (wyszedł w nocy) pokryty białą bolesną warstwą która następnie zaczęła pękać, smarowałem usta kremem nivea ale to nic nie pomogło w ciągu 3 dni guzek zszedł zostawiając bolesną rankę z owrzodzeniem w chwili obecnej posiadam takich miejsc na dolnej wardze około 6 mniejszych i większych, do tego w ciągu ostatnich godzin doszło do dziwnego zaczerwienienia i opuchnięcia dziąseł połączonych z silnym bólem... proszę pomóżcie co mam robić??? Miejsca zmienione chorobowo na wardze wyglądają jakby pokryte aftami i wciąż pomimo nawilżania nie przestają pękać dalej

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że poszedłeś do lekarza. Podobnie u mnie wyglądały początki opryszczkowego zapalenia jamy ustnej. Okropne to było miałam gorączkę i powiększone węzły chłonne. Poszłam do lekarza i przepisał mi tabletki przeciwwirusowe na opryszczkę i po tygodniu zaczęłam dochodzić do siebie. Później jeszcze miałam pojedyncze opryszczki i znów poszłam do lekarza. Po dłuższym leczeniu tabletkami przeciwwirusowymi problemy się skończyły. I jak dla mnie kremy, pasta do zębów niewiele dają, mogą co najwyżej maskować objawy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...