Forum Zdrowie

Kwaśny smak w ustach i jasnożółty nalot na języku

~in...oi

~in...oi

Od roku może 2 mam dziwny nalot na języku taki biały z żółtym odczuwam przy tym kwaśny smak w jamie ustnej.
Zęby myje 1/2 razy dziennie codziennie próbuję szczoteczką wytrzeć ten śluz, przepłukać go płynem do płukania jamy ustnej ale daje to znikomy efekt, lekko schodzi ale i tak mało.
Mam jeszcze takie małe czerwone kropki na języku które nie bolą ale są dziwne.
Wydaje mi się jeszcze jakbym miał popękany język, nic mnie nie boli to ale wygląda paskudnie, boję się że w przyszłości może mi to przeszkadzać.
Mam się zgłosić na wymazy jamy ustnej ? Badania moczu i kału na stwierdzenie pasożytów ?
Możliwe jest żebym miał grzyb języka? Słyszałem też pogłoski o wirusie HiV ze to ma jakieś powiązanie, według mnie to jest wina żołądka, ponieważ moje odżywanie jest dość różnorodne i niekoniecznie zdrowe, może za niski albo za wysoki poziom PH w żołądku albo pokarm który spożywam nie służy mojej jamie ustnej.

Lek. Jacek Ławnicki

Lek. Jacek Ławnicki

Odpowiedź eksperta

Witam!
Kwaśny posmak w ustach może sugerować występowanie wrzodów żołądka lub dwunastnicy a także refluksu żołądkowo-przełykowego. W przypadku występowania nalotu na języku należy podejrzewać zakażenie grzybicze jamy ustnej. Warto udać się do lekarza rodzinnego, który po zbadaniu oraz zleceniu badań dodatkowych rozpocznie leczenie lub wystawi skierowanie do odpowiedniego specjalisty.

87201 lek-jacek-lawnicki Mężczyzna, 27 lat, Lublin
kasiacrewe

kasiacrewe

witam, a gdyby do tych wszystkich objawów dodać jeszcze uczucie jakby miało się kłębek sierści w gardle? mam to samo plus te denerwujące uczucie ni to włosów ni sierści. lekarz patrzył i stwierdził że to nic takiego ponieważ powiedziałam że palę papierosy.

96704 kasiacrewe Kobieta, 30 lat, Crewe
~stess

~stess

Może masz pasozyty. Czasami przy gliście jest coś takiego, jakby w ustach były cieniuteńkie włoski.

kasiacrewe

kasiacrewe

aha, to nie było by fajne. a to może być od fajek czy raczej nie? lub czy od jakichś tabletek? mimo wszystko muszę napierać w lekarza niech mi zrobi jakieś testy a nie kity wciska że to od fajek i jest wszystko dobrze

~stess

~stess

Ee gdzie tam, od fajek i tabletek. Poczytaj i pasożytach. Tym bardziej,że język obłożony i inne niemiłe rzeczy. To jest zagrzybienie organizmu, różne żyjątka i inne tam... Trzeba się oczyścić.

kasiacrewe

kasiacrewe

dzięki, teraz wiem co mam powiedzieć lekarce, by znów mnie nie zrobiła w konia. nie mam już sił do lekarzy, bo co by mi nie było to zamiast badań to wmawiają że mam przestać palić a wszystko minie.

~stess

~stess

Słuchaj, fajki są bardzo złe, to nie ma co ukrywac,że jest inaczej. Zażywanie leków ( jakieś zazywasz?) też jest toksyczne dla organizmu ( lekarze jakoś o tym nie mówią).
A podejście,że wszystko winne fajki i wystarczy rzucić,żeby być zdrowym, to typowe...
Jednak porób badania . Już sam nalot na języku, znaczy,że coś jest nie tak. Poczytaj o tym, o oczyszczaniu się itd.

~Rte

~Rte

Zakażenie grzybicze mam to samo właśnie dzisiaj rozpoczęłam leczenie

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij