Skocz do zawartości
Forum

Częste i nawracające zapalenia pęcherza a choroba weneryczna


Gość irracjonalnie91

Rekomendowane odpowiedzi

Gość irracjonalnie91

Witam,
od momentu kiedy zaczęłam współżyć miewam nawracające problemy z zapaleniem pęcherza - a w zasadzie to chyba z cewką moczową. Zdarzały się one bardzo często więc udałam się do urologa - przepisano mi szczepionkę w kapsułkach, którą brałam 3 miesiące. Dolegliwości przeszły na mniej więcej pół roku, i znów wróciły. Staram się jak mogę zapobiegać nawrotom - ciepło się ubieram, łykam tabletki z żurawiną, po stosunku zawsze staram się oddać mocz no i oczywiście o higiene zawsze dbam.
Niedawno gdzieś w internecie wyczytałam, że możliwe, ze to partner mnie zaraża bakteriami powodującymi problemy urologiczne ( wyczytałam, że u mężczyzn cewka moczowa jest dłuższa przez co on może przechodzić to bezobjawowo, a mnie zarażać). Idąc dalej tym tropem rozmawiałam ze swoim lekarzem rodzinnym, który polecił mi abym po zrobieniu badań urologicznych (zwykłe badanie moczu i posiew) - jeśli wyjdą dobrze - zwrócić się do laboratorium o zrobienie badań na choroby weneryczne typu chlamydia.
I stąd moje pytanie: czy mając jednego, stałego partnera jest możliwe zarażenie się chorobami wenerycznymi? Jesteśmy swoimi pierwszymi partnerami seksualnymi, a choroby weneryczne zawsze kojarzą mi się z częstą zmianą partnerów. Czy jest możliwość, że moje zapalenia pęcherza/cewki są objawem np chlamydii?
Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...