Skocz do zawartości
Forum

Regeneracja miazgi zęba


Gość Dawid2626

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dawid2626

Witam, otóż pojawiłem się na forum po wizycie dentystycznej. W styczniu byłem u dentystki która "robiła mi 6 zębów' za które zapłaciłem nie małe pieniądze. Co się okazało teraz jak byłem u innego dentysty,to te 6 zębów wcale nie zostało zrobionych. a na pewno jeden już jest do kanałowego leczenia. O jednego walczę choć dentystka powiedziała mi,że i tak pewnie skończy sie to kanałowym, Jak resztą dowiem się na kolejnej wizycie. Czy jest możliwość zregenerowania miazgi zęba jak jeszcze całość nie została zainfekowana?e dostałem wodorotlenek wapnia do zęba. i opatrunek tymczasowy, I kolejne pytanie czy jest jakieś prawko, które pomoże mi zaskarżyć dentystę oraz zmusić go do zwrotów kosztów leczenia?

Odnośnik do komentarza

jesteś pewny że dostałeś wodorotlenek wapnia??? A nie tlenek cynku? Bo to tlenek cynku utwardza i sprzyja ,,regeneracji" zęba. Wodorotlenek wapnia ma właściwości żrącę ( bo to inna nazwa wapna gaszonego).

A co do tej dentystki to jasne że możesz ją pozwac o bląd w sztue lekarskiej, bo dentysta jest lekarzem. Musisz tylko zdobyć opinie innego lekarza, potwierdzającą, że taki stan zębów jest wynikiem nieprawidłowego leczenie i blędu w sztuce.

Odnośnik do komentarza

Wodorotlenek wapnia w uzupelnieniach tymczasowych działa bakteriobójczo i utwadza miękka miazgę zębiny. Należy jednak do grupy uzupełnień tymczasowych! W zależności od ubytku i szybkości regeneracji zęba można ja nosić di kilku miesięcy, to ważne aby przy ew. uszkodzeniu jej zgłosić się natychmiast do dentysty. Nie jest ona tak wytrzymała jak stale plomby, odsłonięcie oczyszczonego i niewylecznego zęba powoduje jego dużo szybsze zepsucie.

Odnośnik do komentarza
Gość Mateusz_211

~palitek
utwadza miękka miazgę zębiny.

Jeszcze takiego cuda jak miazga zębiny to nie widziałem. Jest miazga i zębina osobno ale miazga zębiny? I co miałby utwardzać. Nic nie utwardza tylko działa odontotropowo powodując pobudzenie odontoblastów do tworzenia zębiny reperacyjnej w obszarze, gdzie miazga znajduje się blisko dna ubytku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...