Skocz do zawartości
Forum

Jak dbać o siebie chorując na bulimię?


Gość olga92

Rekomendowane odpowiedzi

Choruje na anoreksje/bulimie od ponad 8 lat. Od ok 3 miesiecy widze znaczna poprawe , oczywiscie przychodzi ona stopniowo, małymi krokami ale mimo moich fatalnych nawyków żywieniowych zaczynam dostrzegać otaczające mnie życie :) Oczywiscie jestem pod stala opieka lekarza i psychologa.
Mam pytanie moze wydac sie niewłasciwe, poniewaz dotyczy jedynie "zapobiegania" pewnym skutkom choroby, jednak bardzo prosiłabym o jakas odpowiedz w mojej sprawie.
Moja choroba polega na okresowym głodzeniu i epizodach objadania/ wymiotowania. Teraz sie nie głodze jednak moge szczerze powiedziec ze najwiekszym problemem aktualnie stanowi dla mnie kompulsywne jedzenie... no i w efekcie wymioty.... wezmy pod uwage ze po tych latach choroby moje napady moga osiagnac nawet do 10-20000 kcal/ dzien. Oczywiscie na dzien dzisiejszy ilosc jedzenia sie zmniejszyła, wymioty rownie 1/ dzien ( to mój osobisty sukces :)) Moje pytanie brzmi. Jak moge dbac o siebie w trakcie zmagania sie z objawami. Boje sie o swoje zeby, w koncu kwasy robia swoje. Wiem ze rozwiazaniem problemu jest terapia rozmowa, odczuwanie, zycie... jednak wiem ze potrzebuje na to wszystko czasu... ale boje sie ze kiedy juz uda mi sie z tym okropienstwem skonczyc... zostane bez zebow, włosów... Prosze pomóżcie mi. Jak najlepiej sie nawadniac. Jak dbac o tak juz zniszczone zeby włosy skóre. Bardzo chce zyc... i chciałabym, by w momencie kiedy ten koszmar sie skonczy.... chciałabym być jeszcze chociaz troche ładna. Pozdrawiam. Olga

Odnośnik do komentarza

Witam!
Na podstawie opisu trudno stwierdzić jak daleko posunięte jest uszkodzenie zębów. W celu oceny stanu jamy ustnej powinna Pani udać się do stomatologa. Lekarz zaproponuje odpowiednie leczenie oraz podpowie jak właściwie dbać o jamę ustną. W celu uzupełnienia niedoborów mających wpływ na skórę i paznokcie proszę zastosować odpowiednie doustne suplementy diety.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...