Skocz do zawartości
Forum

Nadmiar żelaza i potasu u wegetarianki


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 18 lat, jestem wegetarianką, odebrałam dziś wyniki badań, które sobie zresztą zrobiłam z powodu codziennego bólu głowy,. Sądziłam, że to może anemia, jednak okazało się, że nie. Mam nadmiar żelaza 146 i nadmiar potasu 5,3. W związku mam pytanie- co mam jeść i robić, żeby żelazo i potas wrócił do normy? I czy ból głowy może być powiazany z tymi nadmiarami?

Odnośnik do komentarza

Zapomniałam napisać, że bolą mnie żyły, przeważnie w nadgarstkach. Ból jest bardzo silny, ale trwa kilka sekund i ustepuję, zwykle po paru seriach przechodzi. Nie wiem czy ma to związek, ale wolałam napisać. Obie dolegliwości pojawiły sie u mnie ok. miesiąc temu, ale zawsze wystepują osobno, tzn nie zdażylo się, żeby i żyły i głowa bolały mnie równoczesnie.

Odnośnik do komentarza

co prawda jest to dziwne, ja nadal nie mogę pojąć, jak mogę mieć podwyższone żelazo, skoro mój brat ma je o dużo niższe, a on je mięso, może lepiej je przyswajam, chociaż jako kilkuletnie dziecko leżałam w szpitalu, bo miałam właśnie niedobór żelaza. Swoja drogą musiałabym je mieć chyba bardzo wysokie, gdybym nie była wegetarianką... A co do wypowiedzi Lek. Jacka Ławińskiego wspomniany wcześniej mój brat mial identyczny poziom potasu jak ja i lekarz rodzinny kazał się nie przejmować i nie zlecił żadnych dodatkowych badań, ani nic, więc mi powiedziałby to samo, dlatego też informacji szukam na forum

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...