Skocz do zawartości
Forum

Niewielka ilość płynu w jamie stawu kolanowego


Gość darooo32

Rekomendowane odpowiedzi

Gość darooo32

robiłem badanie REZONANSEM MAGNETYCZNYM kolana prawego i chciałbym sie dowiedziec mniej wiecej już co mnie czeka mam umowiona wizyte u ortopedy za tydzien ale wiadomo nieusiedze dalej w niepewnosci.
OPIS
MR stawu kolanowego prawego wykonano w sekwencji PD SPIR T2, PD SPAIR, T1 w plaszczyznach SAG, COR, AX

opis badania:
-podwyzszone sygnaly pogranicza rogu tylnego i trzonu lakotki przysrodkowej - zmiany przeciazeniowe II stopnia

-poza tym stwierdza sie linie poziome sygnalu rogu tylnego siegajace brzegu torebkowego - cechy dyskretnego pekniecia (obraz niepewny w badaniu MR)

-intensywnosc sygnalow z wiezadel krzyzowych i pobocznych stawu kolanowego prawidlowa.

-chrzastka rzepki i klykci bez cech chondromalacji

-niewielka ilosc plynu w jamie stawu, glownie w zachylku nadrzepkowym bocznym i okololakotkowym.

-intensywnosc sygnalow pozostalych struktur widocznych w badaniu prawidlowa

WNIOSKI

-obserwacja w kierunku uszkodzenia ACL negatywna
-zmiany pourazowo - przeciazeniowe lakotki przysrodkowej z podejrzeniem dyskretnego pekniecia poziomego rogu tylnego
-sladowa ilosc plynu w jamie stawu kolanowego

nadmieniam ze mam bol kolana (tzn prowadze auto i w czasie 5-10 min mam koszmarny bol wewnatrz kolana, przeskakuje mi na boki a jak zginam czuje tez takie przeskakiwanie po dluzszym biegu zaczynam odczuwac bol)

prosze o mniej wiecej wytlumaczenie mi czy cos powaznego czy czeka mnie zabieg itp

dziekuje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...