Skocz do zawartości
Forum

Spadki żelaza, wypadanie włosów i rozdwajające się paznokcie


Rekomendowane odpowiedzi

Problemy z żelazem mam już od 4 lat, lekarz powiedział, że taka już moja uroda, cały czas musze brac żelazo bo mi spada (najgorsze miałam 18, norma 60 do 160) Trenuje od 7 lat wyczynowo. Jednak od 3 lat zaczęłam miec straszne problemy z włosami, strasznie mi zaczęły wypadac i skruszyły się, paznokcie ciągle rozwarstwowione i to bardzo, nawet jak są krótko obcięte. Czy ktoś wie jak mogłabym poprawic stan moich włosów i paznokci? Wiem, że to przez żelazo ale czy mogę jakoś temu zapobiec, wzmocnic je???

Odnośnik do komentarza

Witaj, radzę udać się do innego lekarza, bo na takim co tak mówi nie polegaj. Ja jak chodziłem do swojego rodzinnego i opisywałem problemy jakie mam od lat to mówił identycznie. Ważne dla niego były tylko wyniki badań krwii na papierze, a to że po mnie widać jak byk, że coś jest nie tak to go już nie interesowało. Po powrocie do Pl udam się od razu do innego lekarza

Odnośnik do komentarza

Ale ja już byłam u lekarzy różnych, sprawdzali mi już wiele, tarczyce nie tarczyce, krew pobierali mi milion razy, lekarz powiedział, że ciężko trenuje i musze jakoś źle przyswajac żelazo, że jak tylko nie biorę to od razy spada. Byłam też w szpitalu i jak pokazałam pani wszystkie badania, to ona powiedziała, że chce ostatnie, ja jej pokazałam a ona że ostatnie nie są złe więc jestem zdrowa.... o ku.... wiec ja sobie pomyslalam to co mam niczego nie brac i czekac az znowu mój stan się pogorszy? Ty też masz takie problemy?

Odnośnik do komentarza

Sama nie wiem czy warto wybrac sie do dietetyka, wizyta taka warta jest min 100 zl, a napewno nie jedna. Jem wszystko, lubie jeśc, wiem w czym znajduje się żelazo i po poprawia jego wchłanianie, miałam badania na sprawdzenie niedoboru tych witamin, żeby sprawdzic czy ten brak żelaza właśnie z tego się bierze, jednak niestety lub stety te wyniki miałam w normie. (Wit. B) bralam kwas foliowy wit. C, ale z tym jest ok, po prostu żelazo mi spada. Może to przez trenowanie? Ale sama nie wiem bo inna dziewczyna trenuje tyle ile ja a nie ma problemów, moj brat bliźniak odżywia się tak jak i też trenuje i nie ma problemów z żelazem (wiadomo że je trochę więcej)
Zastanawiałam się i pytałam lekarza co z tym wchłanianiem , ale lekarz nie zlecił mi żadnych badań powiedział, że tak jest i tyle.... :( dodam, że mięsiaczek nie mam obfitych, są normalne, ale może to ma jakieś znaczenie, ale nie mam pojęcia, nie znam się na tym i nie wiem gdzie się zgłoscic, czy po prostu całe życie brac ten szit który zepsuje mi wątrobe i zęby :(

Odnośnik do komentarza
Gość Mirka_mira

Jesc tez inne witaminy, na tym blogu znajdziesz wpis jakie produkty sa dobre dla wlosow, dodatkowo sie pewnie stresujesz dlatego wlosy moga wypadac. policz ile ich jest dziennie, jesli 100 to naturalny proces jesli wiecej zrob badania raz jeszcze i idz do innego lekarza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...