Skocz do zawartości
Forum

Zmiany włókniste w płucach


Gość ur...ut

Rekomendowane odpowiedzi

W tomografii komputerowej wyszły mi zmiany włókniste w szczytach płuc oraz przywnękowe w płucu prawym.Zmiana ogniskowa śr.ok.17mm w segmencia 6płuca lewego,gładko obrysowana,niejednorodnie wzmacniająca się po podaniu kontrastu.W sąsiedztwie zwapniała zmiana ogniskowa śr.8mm.W segmencie 9 płuca lewego nieregularne ognisko zmniejszonej powietrzności.Poza tym miąższ płucny bez zmian ogniskowych.Węzły chłonne śródpiersia niepowiekszone.Struktury nadnerczy bez zmian ogniskowych.Powyższy oraz może odpowiadać przebytemu procesowi swoistemu,nie można wykluczyć-meta.Dodam że mam 32 lata i około 4 lata temu chorowałam na tzw.rumien guzowaty leczony duomoxem ipomogło,Co mam dalej robić lekarz leczy mnie lekami przeciwprątkowymi ,inny proponuje wyciąć CO ROBIC?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Zanim wdroży się jakiekolwiek postępowanie lecznicze przede wszystkim konieczne jest ustalenie przyczyny opisanych w wyniku zmian. Teoretycznie specjalista radiolog zasugerował, że taki obraz może być wynikiem gruźlicy, ale nie wykluczył, że mogą być to także przerzuty. Wskazane byłoby zatem by przeprowadzić dokładniejszą diagnostykę, tj. podstawowe badania laboratoryjne, badanie w kierunku gruźlicy (badanie mikrobiologiczne) oraz ewentualnie biopsja zmian. O tym jakie badania powinna Pani wykonać powinien zadecydować specjalista pulmonolog. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...