Skocz do zawartości
Forum

Masa miękkotkankowa w żebrze


Gość mi...07

Rekomendowane odpowiedzi

Jakis czas temu bardzo bolało mnie ostatnie żebro z tyłu, ból nasilał się przy kichaniu, wstawaniu dżwiganiu, zauważyłam powiększający się guzek. Zrobiłam RTG, USG i TK oto Wynik tomografi komputerowejklatki piersiowej: Patologiczna masa miękkotkankowa wielkości 22 - 55mm w odcinku tylnym żebra X po stronie prawej, z rozdęciem żebra, litycznym zniszczeniem, ścieńczeniem warstwy korowej. Zmiana nie ulega wzmocnieniu po dożylnym podaniu środka kontrastowego.Nie stwierdza sie cech naciekania sie powłok oraz miąższu płucnego. Obustronna tkanka płucna bez patologicznych zmian. Powiększonych wężłów chłonnych i innych mas patologicznych w obrębie śrdpiersia nie stwierdza się. Obraz TK niejednoznaczny - rozpoznanie na podstawie biopsji i badania hist - pat.
Nie wiem co myslec o tym wyniku, nie jestem lekarzem, a wizytę u chirurga mam dopiero za tydzieć. Wie ktoś co to może mi dolegać, bo nie potrafię przestać o tym myśleć. Za info dziekuję

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety podany wynik nie precyzuje czym jest zmiana w obrębie żebra. Brak wzmocnienia po podaniu kontrastu, brak naciekania, brak powiększonych węzłów chłonnych i innych patologii w obrębie śródpiersia sugeruje jednak, że jest to zmiana łagodna. Proszę jednak pamiętać, że ustalenie konkretnego rozpoznania możliwe będzie po wykonaniu badania histopatologicznego. By takie badanie wykonać konieczna jest biopsja zmiany (lub całkowite wycięcie). W celu uzyskania skierowania na takie badanie proszę skonsultować się z lekarzem chirurgiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...