Skocz do zawartości
Forum

Bóle brzucha po antybiotyku


Gość Mokomo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry,

W zeszlym tygodniu przeszlam zakazenie ukladu moczowego (zdaje sie, ze bylo to zapalenie pecherza). Otrzymalam antybiotyk o nazwie Trimethoprim (mieszkam obecnie za granica, wiec nie wiem, czy jest on uzywany w Polsce), ktory chociaz pomogl pecherzowi od razu, wywolal u mnie liczne efekty uboczne, takie jak bol brzucha, nudnosci, bol glowy i inne. Kuracje zakonczylam 5 dni temu, jednakze od tego czasu bardzo meczy mnie dyskomfort w okolicy brzucha (u gory i na dole), czasem jest to bol (podobny do bolu menstruacyjnego w dole brzucha i podobny do wzdec w innych jego czesciach). Do tego dochodza czeste gazy.
Biore obecnie tabletki antykoncepcyjne (i nigdy zadnej nie opuscilam) o nazwie Co-Cyprindol; na dzien/dwa przed zakazeniem pecherza uprawialam seks z partnerem (zabezpieczylismy sie rowniez prezerwatywa, chociaz nastepnego ranka partner dotykal rowniez moich okolic intymnych, a tabletke wzielam okolo 3-4 godzin pozniej niz zwykle). I tu moje pytanie - czy obecne dolegliwosci moga byc ciagle spowodowane antybiotykiem ktory wzielam? Czy bole podbrzusza moga byc spowodowane zaburzeniem poziomu hormonow po antybiotyku, czy moze to byc oznaka ciazy (do ostatniego zblizenia doszlo przed antybiotykiem, nie bylo go po jego wzieciu)?
Serdecznie pozdrawiam i dziekuje za pomoc.

Marlena

Odnośnik do komentarza

mam bardzo podobnie. Dostalam antybiotyk na zapalenie drog moczowych (najpierw furagin pozniej Nolicin). Antybiotyk skonczylam juz kilka dni temu a nadal mnie boli podbrzusze i mam problemy ze stolcem. Nie wiem czy to z tym wiazac. Bole i nudnosci zaczely mi sie wlasnie 3-ego dnia kiedy zaczalam brac antybiotyk.
Martwie sie, ze sobie rozwalilam zoladek. Na dodatek kiedy zrobilam sobie kolejne badanie moczu ( po Furaginie, przed Nilicinem) w moczu pokazalo mi sie bialko jak i bilirubina, gdzie wczesniej tego nie bylo:/

Odnośnik do komentarza
Gość marcysiek

weź jakiś probiotyk osłonowy typu lactoral, żeby odbudował prawidłową mikroflorę jelit, sama brałam dwukrotnie antybiotyk na zapalenie pęcherza i osłona do niego też była i nie miałam problemów z brzuchem

Odnośnik do komentarza
Gość wajjacon

Probiotyki chyba jako dodatek. Nie wiem czy słyszałaś o biegunkach poantybiotykowych, może to być groźna bakteria Clostridium Difficile, zwykłe badanie na posiew kału ją wykryje. Jest niebezpieczna, więc powinnaś to zrobić.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Panią dolegliwości mogą mieć wiele przyczyn. Może być to wynik reakcji polekowej na antybiotyk, infekcja jak i inne patologie przewodu pokarmowego. Teoretycznie, ponieważ stosowany przez Panią antybiotyk osłabia działanie tabletek antykoncepcyjnych może być to także wynik spadku poziomu hormonów. Przede wszystkim powinna Pani teraz dbać o dietę oraz zażywać probiotyk typu Lakcid czy Lacidofil. Przywrócenie prawidłowej flory fizjologicznej najprawdopodobniej spowoduje ustąpienie objawów. Jeśli objawy będą się utrzymywać proszę skonsultować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...