Skocz do zawartości
Forum

Długotrwała gorączka i ból głowy


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam 16 lat i od 12 dni mam gorączkę bez innych objaw chorobowych. W ciągu tego czasu dwukrotnie byłam u lekarza rodzinnego, który nie stwierdził żadnej choroby. Lekarz także mówił że to jest normalne oraz że temperatura potrafi się utrzymywać do 7 dni. Stwierdził również, że nie wie jak mnie leczyć. Oprócz gorączki jestem osłabiona. Mam zmienny nastrój. Jednego dnia rano budzę się bez gorączki i ze wspaniałym humerem a wieczorem wszystko mnie denerwuje i mam wysoką gorączkę. Czasem również odczuwam nudności. Niekiedy nie mam apetytu. Przy tym często pojawiają się bóle głowy. Stałam się lękliwa i często budzę się w nocy. W ciągu tego czasu nie było całego dnia, w którym nie miałabym gorączki. Co powinnam robić ? Czy to może być jakaś groźna choroba typu białaczka ? Czy powinnam udać się na badanie krwi ? .

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Proponuję zrobić badanie morfologii krwi a także CRP. CRP jest wskaźnikiem stanu zapalnego i może także pośrednio informować czy przyczyną jest infekcja bakteryjna (wtedy znacznie wzrasta) czy wirusowa (wtedy rośnie niewiele). Rozumiem, że w badaniu lekarz nie stwierdza nic niepokojącego? (zmiany osłuchowe w płucach? czy nie sa powiekszone węzły chłonne? czy nie jest powiekszona wątroba/śledziona?).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

witam!! mój mąż tak samo jak autorka ma gorączkę bez innych objawów od 8 dni. od czwartku antybiotyk, ale gorączka jest nadal. proszę napisz jak się skończyło u Ciebie, bo nie wiem co mu dolega i ciągle chodzę po kątach i płaczę, żeby on nie widział jak bardzo się martwię.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...