Skocz do zawartości
Forum

Ból szczęki i przeskakiwanie w stawie przy myciu zębów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam od półtora roku mam taki problem że przeskakuje mi szczęka z lewej strony przy większym otwarciu buzi, najczęsciej przy jedzeniu, myciu zebów, ziewaniu itp. Na dodatek jest jak by ta lewa strona powiększona lekko spuchnięta(na gołe oko nie widać ale po dotknięciu no i ja to czuje ta róznice). Problem w tym że moja dentystka powiedziała że to mi samo przejdzie a to dlatego bo troche wcześniej miałem usunięty ząb hirurgicznie ale nie miałem tego problemu po tym usunięciu i jak już sie zagoiło to wszystko(chodziłem co jakiś czas do dentysty na kontrole i było wszystko dobrze). Przeskakiwanie wcześniej było od czasu do czasu teraz cały czas mam przy każdym otwarciu, jest to denerwujące od tamtej pory byłem dwa razy u dentystki i powiedziała mi że przejdzie samo ale nie mówiła dlaczego jak i co dalej. Szukałem internecie ale nic ciekawego sie nie dowiedziałem dlatego pisze i chciałbym sie dowiedzieć czy da sie coś z tym zrobić, czy już tak będe miał do końca życia czy może jakiś zabieg musze przejść. Domyślam sie jednak że bokserzy też czasami to mają bo to nie wiem jak nazwać ale może to złamana lub pęknięta szczęka. Dodam zdjęcie w którym to miejscu jest ale mówie że to nie moje zdjęcie... To jest w tym miejscy poniżej ucha tylko że z lewej strony:

monthly_2013_02/bol-szczeki_550.jpg

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Pana objawy świadczą o dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych. Wśród przyczyn takiej dysfunkcji mogą znajdować się przyczyny mechaniczne, zapalne a także psychosomatyczne. Oczywiście konieczna jest zatem dokładniejsza diagnostyka, w tym przede wszystkim wykonanie zdjęcia RTG. W zależności od przyczyny leczenie może mieć formę odpowiedniej edukacji pacjenta i monitorowania leczenia, terapii farmakologicznej lub leczenia fizykalnego. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji oraz skierowań na badania proszę skonsultować się z lekarzem dentystą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...