Skocz do zawartości
Forum

Wysoki poziom fibrynogenu a zakrzepica


Gość misssiiiaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość misssiiiaa

Witam
Jestem po 3 operacjach kolana. Czeka mnie jeszcze jedna operacja.
Na ostatniej w wynikach wyszło że mam za wysoki fibrynogen około 5, a norma jest do 4. Po operacji miałam 1 0 zastrzyków w brzuch.
Dodatkowo ponad 6 lat brałam tabletki hormonalne diane 35.

Jakie powinnam zrobić badania, aby wykluczyć zakrzepicę??? Trochę się martwię, bo często puchną mi nogi, szczególnie prawa, bolą mnie łydki, i mój ojciec miał podejrzenie zakrzepicy.
Czy jak pójdę do lekarza rodzinnego, to da mi skierowanie na jakieś badania?
Chciałabym być pewna że jest wszystko w porządku.

Pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Gość misssiiiaa

Już ich nie biorę od około 5 miesięcy , bo mam wysoką prolaktynę i tsh, teraz od miesiąca brałam bromocorn na zbicie prolaktyny. Ale nie zmienia to faktu że brałam je ponad 6 lat. Jak nie dłużej.

Dzięki za odpowiedz :P

Odnośnik do komentarza

Witam !
Aby rozpoznać zakrzepicę żył głębokich kończyn dolnych należy wykonać USG doppler. Poza tym w badaniu można również ocenić wydolność zastawek w żyłach jako potencjalnej przyczyny obrzęku kończyny. Lekarz rodzinny nie da skierowania na takie badanie, ponieważ mu nie wolno(NFZ). Pozostaje wykonanie badania prywatnie lub wizyta u chirurga naczyniowego, który może skierować na takie badanie. Proszę pamiętać, że noga może puchnąć również z powodu przebytych zabiegów na stawie kolanowym. Co do podwyższonego poziomu fibrynogenu warto w uzasadnionych przypadkach wykonać badania w kierunku trombofilii czyli "nadkrzepliwości". Podawane w okresie okołooperacyjnym zastrzyki w brzuch, czyli heparyna drobnocząsteczkowa mają właśnie zapobiec zakrzepicy. Proponuję powiedzieć ortopedzie o problemie, jeżeli będzie widział wskazania to sam skieruje Panią do chirurga naczyniowego.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość misssiiiaa

Dziękuję bardzo,
noga która puchnie to akurat nie ta po operacjach, ale za to w niej miałam 6 razy zwichniętą kostkę.
W kwietniu mam kolejną operację więc mam nadzieję, że zrobią badania krwi i znowu dostanę zastrzyki przeciw zakrzepowe. Jestem w zwiększonym ryzyku przez te hormony które brałam tyle lat, operacje, dlatego chciałabym uniknąć tego, tym bardziej że mój ojciec prawdopodobnie ma zakrzepicę żył.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc :P

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...