Skocz do zawartości
Forum

Ból wątroby i trzustki oraz krew na odbycie po wypróżnianiu się


Gość ko...55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dłuższego czasu (kilka lat) przy załatwianiu, pojawia się krew w kale,
nie jest to zjawisko codzienne, a okresowe.
Wydaje mi się że najczęściej występuje to wtedy,
gdy zjem coś smacznego i cięzkostrawnego, tłustego.

Chciałbym dodać, że w dzieciństwie (ok. 9 roku życia) miałem wycięty wyrostek,
operacja nie przeszła gładko, wyrostek był rozlany i o mało co nie zmarłem,
po operacji równiez były komplikacje, t.zw. obce ciało.
Lekarz wtedy powiedział, że powinienem radykalnie zmienić dietę i tryb życia,
bo w przeciwnym razie, w przyszłości czeka mnie przeszczep wątroby.
Trybu życia ani diety nie zmieniłem.

Wracając do problemu,

Krew pojawia się przeważnie po skończeniu oddawania potrzeby, na odbycie.
Rzadziej występuje zabarwienie stolca krwią.
Zawsze jednak towarzyszy temu, ból wątroby, trzustki (lub czegoś w tej okolicy
po lewej i prawej stronie) albo niestrawność, zaparcie, lub rozwolnienie, rzadziej ból żołądka.
Z tego co jeszcze zauważyłem, to średnica kału jest nieco mniejsza niż kiedyś,
choć mogę się mylić, oraz kał (kiedy nie jest zabarwiony krwią) jest przeważnie jasny.

Od kiedy mieszkam w Wielkiej Brytanii, ból wątroby (lub czegoś co jest na tej wysokości
po lewej i prawej stronie) odnotowuję coraz częściej. Ale to pewnie przez tutejsze jedzenie.
Poza tym gdy pojawia się owa krew nic innego mnie nie boli, nie mam żadnych innych objawów.

Wiem że może ten temat gdzieś już był,
jednak proszę o pomoc i o prawdopodobna diagnozę
na podstawie powyższych danych, co to może być.
Będę bardzo wdzięczny.

dziękuję i
pozdrawiam
X

Odnośnik do komentarza

Witam,problem tego typu dotyczy w wiekszosci ludzi, poddanych ciaglemu stressowi, palaczom ,osobom pijacym alkohol nawet piwo, osbom spozywajacym duze ilosci kawy,tlustych i ostro przyprawionych potraw.Nalezy jednak,ze wzgledu na ratowanie swojego zycia zweryfikowac -"co, i ile ma mnie kosztowac".Rozsadnie :trzeba napewna wziasc pod uwage problem rujnujacego sie juz zdrowia.Bol po obydwoch stronach brzucha moze byc spowodowany wieloma innymi czynnikami toczacej sie juz choroby : Gastritis :(Chroniczny stan zapalny )Refluxosophagitis,Bakteria Helikobacter P pozytywny(+),Zaparcia ,Nadkwasnosc zoladka,Polipy jelitowe., Kamienie zolciowe,problemy Watroby i Trzustki .Nalezy poddac sie badaniom specjalistycznym :Osophago-Gastro-Duodenoscopie,Coloskopie (obydwa z tych badan mozna juz przeprowadzic pod lekka anestesiologia(narkoza),w czasie trwajacego badania pobiera sie tkanki i kieruje sie je do badan histologicznych aby dowiedziec sie wiecej o toczacych sie zmianach (a takze aby szybko reagowac gdyby zaczynaly sie ewentualne tkanki rakowe) .Badanie trwa okolo 20 minut i jest bezbolesne .Lekarz prowadzacy skieruje takze na badania krwi i moczu -szerokie spektrum.Badanie krwi i moczu ujawni stan nerek i poziom cukru we krwi co sie za tym kryje stan pracy trzustki).Warto jednak zmienic tryb zycia! na mniej wyniszczajacy,wyciszyc sie .Prosze jednak nie zwlekac!!! i isc na badania. Zycze powodzenia .Serdecznie pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...