Skocz do zawartości
Forum

Krótki sen


Gość pawelrozynek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawelrozynek

Cześć. Właściwie to nie mam problemu bo czuję się bardzo dobrze. Jednak zastanawia mnie pewien fakt. Miesiąc temu zacząłem pracować w troszkę innym trybie. Sypiam po 4-5 godzin dziennie. Co najdziwniejsze mój organizm doskonale to znosi. Nie potrzebuje nawet snu podczas dnia. Czy jest to normalne? Czy może mieć to jakieś uboczne skutki w przyszłości?

Odnośnik do komentarza

Z ciekawostek - Dowiedziałam się ostatnio, że Napoleon wymyślił genialny sposób no to, aby krótko spać, ale się wysypiać. Mianowicie w czasie snu człowiek powinien wejść w fazę ren cztery razy. Napoleon spał cztery razy dziennie po godzinie. Spał cztery godziny, za każdym razem wchodził w fazę ren. Dzięki temu, pomimo że mało spał, był wyspany. Genialne!

Odnośnik do komentarza

ja sypiam max po 5 godzin, kładę się o 1 w nocy i wstaje o 6 niezależnie od tego czy to poniedziałek czy weekend. Tylko że ja nie jestem wcale wypoczęta. Jeśli położę się wcześniej to normalnie nie mogę zasnąć.

Look in the doubt we've wallowedLook at the leaders we've followedLook at the lies we've swallowedAnd I don't want to hear no more

Odnośnik do komentarza

Einstein podobno też sypiał 3, 4 godziny dziennie.

Ja na studiach miałam taki sposób, nagrałam sobie płytę, początek jakieś smętny 4, 5 kawałków a potem coraz mocniejsze kawałki. Wracałam po zajęciach, słuchawki na uszy i pod kołdrę. szybko zasypiałam przy smętach a potem budziły mnie te mocniejsze kawałki. Wstawałam jak młody bóg i nauka lepiej wchodziła, potem kładłam się 2, 3 w nocy i wstawałam o 6,30 na 8 na zajęcia. Czasami później chodziłam spać i później wstawałam. Wtedy chodziłam wypoczęta.

Odnośnik do komentarza

A mi np muzyka bardzo przeszkadza w spaniu. Tak samo tv. Żebym spała musze miec ciszę. Słyszałam zresztą, że jak ktoś śpi przy muizyce czy włączonym tv to tak naprawdę nie wypoczywa, bo mózg cały czas pracuje, bo rejestruje te dżwięku, już szczególnie jak ktos ma słuchawki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...