Skocz do zawartości
Forum

Nadpłytkowość, kołatania serca i omdlenia


Gość emka19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 18 lat, rocznikowo 19 i jestem dziewczyną. Od dłuższego czasu odczuwałam małą tolernację wysiłku, napadowe kołatania i potykania się serca. Jestem pod kontrolą kardiologa ale bez leków. Niestety ciągłe zmęczenie i kołatania serca się nasiliły, do tego doszły zasłabnięcia. Poszłam do lekarza, dała skierowanie na morfologię. Wyszła niska hemoglobina, czerwone i białe krwinki, natomiast wyszły podwyższone limfocyty. Po pewnym czasie powtórzono mi morfologię i niestety po raz drugi wyszło za dużo płytek krwi (pierwszy raz za wysokie wyszły jakiś rok temu). Żelazo w normie. Płytki krwi wyszły mi ponad 400 przy normie do 350. Lekarka twierdzi że skoro drugi raz tak wyszło to trzeba isc do hematologa a także przyśpieszyć wizytę u kardiologa (ostatnio miałam atak kolatania serca około godzinę i niestety skonczylo sie to omdleniem). Nie ukrywam że się b. przestraszyłam bo miałam niepokojące objawy, które lekceważyłam myslac ze są chwilowe albo ze zmeczenia. Jakich badan spodziewac się u hematologa? Jakie konsekwencje może nieść za sobą nadpłytkowość?Czy te płytki mogą mieć wpływ na takie samopoczucie i kołatania serca? (podejrzewaja u mnie arytmie)... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...