Skocz do zawartości
Forum

Ostre zapalenie trzustki z powodu kamicy żółciowej


Gość gos11

Rekomendowane odpowiedzi

Miesiąc temu trafiłam do szpitala z OZT z powodu kamicy żółciowej, doszła do tego także żółtaczka ból był jednorazowy , miałam założoną sondę przez 2 tyg i zrobione ercp z epcw , teraz czekam na zabieg usunięcia woreczka żółciowego,czy będę musiała trzymać diete przez całe życie, czy to koniec ze smażonymi potrawami , alkoholem w małych ilosciach? dodam że mam 19 lat

Odnośnik do komentarza
Gość alister

radze trzymac diete przez bardzo dlugi okres czasu i calkowicie zrezygnowac z alku, ewentualnie skonsultuj to z lekarzem. Pamietaj osoby, ktore przechodzily zapalenie trzustki sa bardziej niz inni narazone na powtorne zachorowanie lub na przejscie zapalenia w stan chroniczny - a wtedy to dieta juz do konca zycia i nawroty napadow bolu a nawet uszkodzenia trzustki, cukrzyca, resekcje czesciowe lub calkowite, enzymy trawienne - dieta juz wtedy malo pomaga.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Szczegółowe wskazania dotyczące diety znajdzie Pani w artykule - dieta po operacji pęcherzyka żółciowego. Wprawdzie kilka miesięcy po zabiegu u większości pacjentów możliwy jest powrót do normalnej diety, aczkolwiek utrzymanie zasad zdrowego odżywiania (które są tożsame z dietą po usunięciu pęcherzyka żółciowego) bez wątpienia będzie korzystne dla Pani zdrowia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...