Skocz do zawartości
Forum

Cholesterol a zimne ręce i cienie pod oczami


Gość michal29c

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michal29c

Czy jest możliwe, że po znacznej redukcji tłuszczów zwierzęcych, także masła obniżyło mi się ciśnienie, cholesterol we krwi. Czy skutkiem tego mogą być zimne ręce i cienie pod oczami? Mam takie objawy od około dwóch lat po zmianie diety na teoretycznie zdrowszą. Może jakieś inne czynniki wpłynęły na zimne ręce itp. Zaznaczam iż wcześniej miałem ciepłe ręce. Więc odrzucam chyba upodobania genetyczne, znacie przypadki aby ktoś "zestarzał" się i w ciągu dwóch lat i z generalnie ciepłych rąk i generalnie dobrego stanu skóry pod oczami zrobiły się cienie?

Odnośnik do komentarza
Gość Kuba12344

Witaj Michal29c, ja mam podobne dolegliwości. Jestem strasznie i niezdrowo blady, jak trup. Do tego wieczne cienie i wory pod oczami mimo ze aktualnie nic nie robię i sie porządnie wysypiam. Do tego lodowate ręce i strasznie pocące się. Ciśnienie i wyniki morfologii mam w normie. Nie mam pojecia co jest grane. Wkurzają mnie strasznie lekarze, bo z tego co widać to dla nich liczy się tylko to co jest na papierze, jesli wyniki są w normie to jest ok i każą się nie przejmować. A to że po człowieku widać jak byk, że jest z nim coś nie tak nie ma już znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Gość Kuba12344

To znaczy michal29c jedno jest wiadome, zimne ręce to ewidentnie problemy z krążeniem. Czyli niewydajne krążenie. Organizm wtedy skąpi krwi do miejsc najbardziej oddalonych od serca, i stąd zimne dłonie (w moim przypadku również lodowate stopy), na dniach będę szedł do lekarza i napiszę co poradził, teraz będę żądał poważnego zajęcia się problemem.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Przyczyną problemu marznących dłoni mogą być zaburzenia krążenia. Inną przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne. Na zmniejszenie temperatury kończyn wpływ ma również stres i zaburzenia lękowe. W wielu przypadkach nie udaje się ustalić przyczyny dolegliwości. We wszystkich przypadkach należy przeprowadzić diagnostykę przyczyny dolegliwości. W pierwszej kolejności należy wykluczyć zaburzenia krążenia. W tym celu należy wykonać badanie USG Doppler naczyń kończyn górnych. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który wystawi skierowanie do odpowiedniego specjalisty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...