Forum Zdrowie

Nagły i kłujący ból brzucha

~nagły ból

~nagły ból

Dostałam dzisiaj nagłego bólu w okolicy pępka, był kujący i jak nacisnęłam to brzuch bolał albo jak się chciałam wyprężyć do tyłu. Ból nie był długi trwał może jakieś 3-5 minut potem przeszło. Teraz jak dotykam nic nie czuję. Ból był z prawej strony, sprawdziłam czy to nie wyrostek sposobem z internetu,żeby się położyć na podłodze i przyciągnąć nogę do siebie-nie bolało jak i również zjadłam banana całkiem normalnie więc strętu do jedzenia nie mam, zatem wykluczyłam wyrostek, myślałam że to może kamień schodzi z nerki ale ból był bardziej po prawej stronie a kamienia mam na lewej. Co to może być? Dodam,że wczoraj wieczorem przed zaśnięciem również coś kuło w tamtej okolicy ale jak zmieniłam pozycje ulżyło. Jest to mniej więcej okolice wątroby ale wyniki ALAT i ASPAT jak i również na zapalenie typu B i C są dobre. Co to może być ?? Proszę o radę. Nic ciężkiego dzisiaj nie jadłam. Zażywam tylko magnez i rutinoscorbin. W ostatnich badaniach krwi miałam 120 000 płytek krwi tylko i bilirubinę podwyższoną. Badania jakieś 3 tyg temu były robione. Jak długo "ważne" są badania jamy brzusznej ? Pół roku temu miałam robione i nic nie było widać aby było coś nie tak. Czy za taki czas może się coś popsuć w brzuchu ?? Żeby trzeba było powtórzyć badania??

Kamilla85

Kamilla85

Przyczyn może być wiele - taki ból może np. świadczyć o zespole jelita wrażliwego. Jednak najlepiej iść do lekarza... Na www.pfm.pl jest cała baza chorób - w tym choroby układu pokarmowego, jak wstukasz - ból brzucha - to wyskoczy ci mnóstwo informacji na ten temat.

91450 kamilla85 Kobieta, 29 lat, Poznań