Skocz do zawartości
Forum

Przerost mięśnia sercowego


Rekomendowane odpowiedzi

dam ci take coś ze strony na taki sam temat co ty masz Całkiem możliwe że jest to na tle genetycznym, a raczej najbardziej prawdopodobne.
Chodzi tu chyba o kardiomiopatie rozstrzeniową. Może być ona spowodowana nadciśnieniem, wirusami, wadami zastawkowymi lub wrodzona. Czy w rodzinie były przypadki zachorowań na tą chorobę lub inne związane z układem krążenia???
Leczyć trzeba to jest pewne nie można tego zostawić bo wtedy doprowadzi to do najgorszego. Badania powinny pokazać w jakim stopniu zaawansowania jest choroba ile np. wynosi frakcja wyrzutowa lewej komory. Sam nie choruje na to ale moja babcia tak. Jej stan był bardzo ciężki, pod odpowiednia opieką lekarską znacznie się jej poprawiło mimo swoich lat. Skoro mówisz że stan jest bardzo poważny to trzeba podjąć wszelkie możliwe środki i nie zwlekać bo ta choroba jest uleczalna nawet w bardzo zaawansowanym stadium. Nie chce straszyć bo mogę sie tez mylić w końcu jakimś specem nie jestem ale ostatecznym wariantem może być nawet przeszczep serca. Takie kroki się podejmuje jak żadne leczenie nie przynosi rezultatów, choroba postępuje lub serce definitywnie nie daje rady.Jednak wole jak ktoś bardziej zorientowany się wypowie.
Powodzenia i niech syn wraca do zdrowia.

poże podpowie ci coś pozdrawaim

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...