Skocz do zawartości
Forum

Ciemność przed oczami przy wstawaniu z łóżka


Gość 123qwerty

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 123qwerty

od jakiegoś czasu miewam dziwne dolegliwości związane ze zmianą pozycji ciała. np gdy w staję z łóżka , krzesła to robi mie się ciemno przed oczami czuje że serce mocno wali i robi się słabo. trwa to kilka sekund i ustępuje.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Pojawianie się "ciemności przed oczami" podczas zmiany pozycji ciała z siedzącej na stojącą nazywamy reakcją ortostatyczną. Jest to objaw regulacji ciśnienia przez organizm przy zmianie położenia ciała. Reakcja ta zapobiega działaniu hydrostatycznemu, tzn. zaleganiu krwi w dolnej połowie ciała, zmniejszeniu powrotu żylnego i spadkowi ciśnienia tętniczego krwi. Taka reakcja organizmu nie powinna być powodem do niepokoju. Jeśli jednak dolegliwości nasiliły się znacząco w ostatnim czasie to należy udać się do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Gość maria1000

Choroba Meniere’a to stwierdzil u mnie lekarz moze Pan doktorze naPISZE O TEJ CHOROBIE COS WIECEJ dostalam tabletki i mam siedziec w betach nic nie robic zawroty nasilaja sie jak klade sie spac nudnosci w ciagu dnia tez mam zawroty uczucie latania przedmiotow boli mnie prawe ucho do lekarza mam sie stawic za 10 dni po zjedzeniu tabletek moze Pan doktorze napisze co dalej jak z tym zyc mam 60 lat jestem przerazona

Odnośnik do komentarza

Witam
Mam wszystkie objawy, ktore pasuja do choroby Meniere'a, oprocz wieku (tak stwierdzilo wiekszosc specjalistow). Nikt nie mogl zdiagnozowac tej choroby, poniewaz, wedlug lekarzy, "bylam za mloda, zeby na nia chorowac". Totalny absurd. W koncu jeden laryngolog, troche bez calkowitej pewnosci, stwierdzil Meniere'a. Przeszlam wszystkie mozliwe badania oraz te, ktore wcale nie mialy nic wspolnego z choroba. Jak do tej pory, moj organizm funkcjonuje normalnie, z jednym tylko wyjatkiem, ze mam zawroty codziennie. Obecnie biore na to specjalny lek (juz nie pamietam, ile ich probowalam), ale ten daje jakis rezultat. Mam jednak pytanie, odnosnie zmiany cisnienia przy ruchu. Ogolnie mam niskie cisnienie, ale lekarz rodzinny nie chce nic przepisac na to (stwierdzil, ze jestem niskocisnieniowcem, i tyle). Moje obawy sa takie, ze te zawroty i cisnienie sa powiazane ze soba. Czasami niemal kazda zmiana pozycji ciala powoduje zawroty. A skoro organizm reguluje cisnienie, kiedy nastepuje zmiana pozycji, to czy jest mozliwe, ze zawroty wystepuja, poniewaz ta regulacja nie nastepuje prawidlowo? Jak to leczyc? Czy wystarcza leki normujace cisnienie we krwi? Prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...