Skocz do zawartości
Forum

Biegunki i wzdęty brzuch


Rekomendowane odpowiedzi

Gość jelitowiec

Jakiekolwiek przedłużające sie dolegliwości jelitowe powinnaś skonsultować z lekarzem, ponieważ jelita są bardzo wrażliwe i nieleczone infekcje mogą być bardzo groźne w konsekwencjach. S odpowiednie leki, przywracające odpowiednia pracę jelit i działające chemoprewencyjnie, np. asamax.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Ból w okolicy pępka, wzdęcie oraz biegunka mogły być spowodowane infekcją przewodu pokarmowego lub błędem dietetycznym. Warto pamiętać również o prawidłowej diecie. Najlepiej jeśli będzie to dieta lekkostrawna, bogatoresztkowa. Warto jednak udać się na wizytę do specjalisty gastroenterologa w celu diagnostyki przyczyny występowania luźnych stolców. Odpowiednie skierowanie wystawi lekarz rodzinny.

Odnośnik do komentarza

Ja się tu spytam w takim razie przy okazji wzdętego brzucha. Od dłuższego czasu mam właśnie problemy z wzdęciami. I to dosyć częste i chce w koncu coś z tym zrobic. Jak szukam informacji to wszędzie to samo, że od powietrza, za szybkiego jedzenia ale widzę też że może to być problem z nietolerancją laktazy, tak? bo: http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-pokarmowy/wzdecia-brzucha-sposoby-na-wzdecia-brzucha_39809.html pytanie na ile to może być to? Bo innych żadnych objawów ani nic nie mam. Jak już to cyz da się zrobić jakieś badanie, które by potwierdziło albo wykluczyło ten problem nie tolerowania laktozy, laktazy przez mój organizm?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...