Skocz do zawartości
Forum

Wielopoziomowe odwodnienie krążków międzykręgowych


Gość grazyna1305_1966

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grazyna1305_1966

Witam! Od kilku lat miewam silne okresowe bóle w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Czasami ból jest tak silny, że nie jestem w stanie się podnieść z pozycji siedzącej oraz leżącej, nawet przy pomocy innej osoby. Zawsze muszę odczekać aż wszystko "wskoczy" na swoje miejsce i dopiero wtedy powoli mogę wstać. W listopadzie udałam się do neurologa i dostałam skierowanie na MRI odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Dostałam wynik i prawie nic z niego nie rozumiem. Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyniku za co będę niezwykle wdzięczna:

WYNIK:
BADANIE MR KRĘGOSŁUPA LĘDŹWIOWEGO W SEKWENCJI GE I TSE W OBRAZACH T1W, T2W BEZ I Z SATURACJĄ TŁUSZCZU W DWÓCH PŁASZCZYZNACH BEZ WZMOCNIENIA KONTRASTOWEGO.

Wielopoziomowe odwodnienie krążków mk. Obniżenie krążków mk L3-L4 oraz L4-L5. Niewielkie szerokopodstawne protruzje 2.5mm krążków mk L2-L3 oraz L3-L4. Na poziomie L4-L5 widoczna lewoboczna protruzja wielkości 6mm wpuklająca się częściowo do otworu mk i stykająca się z lewym korzeniem L4. Na tym samym poziomie widoczna prawoboczna dootworowa protruzja wielkości 4mm, która nie powoduje impresji na struktury nerwowe. Stłuszczenie i obrzęk blaszek granicznych trzonów L3-L5 z obecnością niewielkich odczynów wytwórczych. Stożek rdzenia bez zmian. Kanał kręgowy oraz otwory mk prawidłowej szerokości.

WN- Wielopoziomowe odwodnienie krążków mk. Lewoboczna protruzja krążka mk L4-L5 wpuklająca się do otworu mk i stykająca się z lewym korzeniem L4.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...