Skocz do zawartości
Forum

Plamisty typ świecenia przeciwciał przeciwjądrowych


Gość redpradnik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość redpradnik

Witam ,
około 3 tygodnie temu miałem objawy wg neurologia TIA zlecił rezonans mózgu wyszło bez zmian.
Zlecił kolejne badania tym razem krew OB wyszło ok , natomiast w przeciwciałach przeciwjądrowych wykryto obecność przeciwciał 1:160 typ swiecenia homogenno - plamisty. I tu mój niepokój:(
Dodatkowo :
antykardolipinowe klasy IgG - 6,3 wg normy ujemny
antykardiolipinowe klasy IgM - 8,3 MPL wg normy ujemny

Czy jest się czego bać zanim udam się do lekarza?:(

Odnośnik do komentarza
Gość redpradnik

Zgłosiłem się do Neurologa po tym jak mi od stóp do głowy zaczęły drętwieć poszczególne części ciała.

Zbadał mnie i stwierdził że to było TIA. Zrobił rezonans tam nic nie wyszło następnie badania krwi które opisałem poniżej.
Dał mi skierowanie do poradni immunologicznej i teraz czekanie pół roku. Nie wiem co robić dalej:/
Niepokoi mnie to że non stop jestem zmęczony/słaby , mrowieją mi ręce i nogi a zwłaszcza twarz okolice skroni , podbródka i warg ( ale nie jest to zawsze po jednej stronie ) .

Odnośnik do komentarza

Ciężko jednoznacznie się do tego ustosunkować. Poziom ANA jest na granicy wg. niektórych ośrodków badawczych. Typ świecenia może wskazywać na chorobę tkanki łącznej - toczeń. Jednak byłbym tu ostrożny w ferowaniu takiej diagnozy, ponieważ należy również wziąć pod uwagę wyższy wynik w przypadku przyjmowania niektórych leków (prokainamid, hydralazyna, izoniazyd, chloropromazyna, sulfonamidy, acebutolol) oraz prostych infekcjach (mononukleoza, HCV). Trzeba prowadzić dalszą dagnostykę.

Odnośnik do komentarza
Gość blondyna1979

witam, mam również miano 1;160typ świecenia plamisty.Trwa to już od kilku lat od zawsze mam neutropenie,ciągłe zmęczenie ,bóle głowy ,pokrzywkę,wypadanie włosów,bóle kośći i stawów czesem tak silne ,że trudno wytrzymać kiedys ok 8lat temu robiłam przciwciała ana i wynik był dobry .Jestem pod stała opieką hematologa w listopadzie powtórzyłam wynik ana i wykryto przeciwciała.Załamałam się odwiedziłam kilku reumatologów ,setki badań większość prywatnie i poza przeciwciałami i aso( 440)wszystkie wyniki są super!a ja dolegliwości mam coraz silniejsze.obsesyjnie powtarzam wyniki w różnych labolatoriach i wszystko jest tak samo ,reumatolog każe czekać na wyklucie choroby,takie czekanie mnie dobija ,ponieważ same przeciwciała nie wskazują choroby ale mam też te wszystkie dolegliwości od kilku lat.Jeszcze ostatnio okazało się ,że mój siostrzeniec też ma przeciwciała ana 1;320 typ świecenia homogenny ziarnisty i podejrzenie zespołu sjogrena postać skórną ..czy to choroba dziedziczna???podobno nie....czy mam czekać na chorobę czy jest szansa ,że nigdy nie zachoruję ,błagam poradzcie coś ,bo zwariuje...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...