Skocz do zawartości
Forum

Mroczki przed oczami, drgawki i zawroty głowy


Gość Madzik151

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Madzik151

Od pewnego bardzo długiego czasu (kilka lat) (aktualnie mam 17 lat) mam mroczki przed oczami które mogą się zdarzać kilkanaście razy dziennie a mogą się zdarzać raz na 2-3 dni więc z tymi mroczkami jest różnie, zazwyczaj dzieją mi się w domu kiedy grzejniki są odkręcone i jest ciepło w domu, zazwyczaj dzieją się one gdy zmieniam pozycje z siedzącej lub leżącej na stojącą, wtedy nic nie widzę i mam te mroczki przed oczami, jednak czasem zaczyna mi się kręcić w głowie ale jestem zawsze w pełni świadoma i nie mdleję, czasem jednak dochodzi do sytuacji kiedy zaczynam nic nie widzieć, bezsensownie się kręcić i nawet nie wiem co robię i czasem dochodzi do drgawek, wtedy próbuję przyklęknąć aby mi przeszło, zaburzenia te trwają kilkanaście sekund zazwyczaj. Byłam na badaniach typu eeg, tomografia komputerowa czy inne ale wyniki zawsze były takie, że nic mi nie jest. Jeżeli mam kilka-kilkanaście razy na dzień mroczki przed oczami to biorę tabletkę Vertigoheel i częstotliwość mroczków zmniejsza się. Jestem jednak zaniepokojona moim stanem bo czasem mam tak w szkolę a nie chcę aby inni to widzieli. Proszę doradźcie mi co to może być za choroba i ew. jak można to coś wyleczyć :)

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Ciebie mroczki przed oczami to niewielkie kropki pojawiające się w polu widzenia, które w większości przypadków są wynikiem schorzeń okulistycznych. Wśród przyczyn mroczków znajdują się patologie siatkówki, ciała szklistego, retinopatia cukrzycowa, ciała obce, guzy wewnątrzgałkowe ale także migrena. W celu ustalenia konkretnej przyczyny objawów proszę skonsultować się z lekarzem okulistą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...